3 İlimizde Koronavirüs Paniği Yaşanıyor!

Son dakika koronavirüs dünya genelinde ölümlere neden olurken Eskişehir'de, Kütahya'da ve Uşak'ta koronavirüs paniği yaşandı.

3 İlimizde Koronavirüs Paniği Yaşanıyor!

Kısa bir zaman önce Tayland'dan tatilden dönen bir kişi, Kütahya'nın Simav ilçesindeki hastanede 'koronavirüs' şüphesiyle gözlem altına alınmasının ardından koronavirüs paniği yaşandı. Aynı hastanın  daha sonra Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilmesi Uşak'ta da bulunan vatandaşları tedirgin etti.

Ayrıca Eskişehir’de bulunan bir sağlık ocağında ise İran uyruklu şahısta koronavirüsünden şüphelenmesi paniğe neden oldu.

KÜTAHYA'DA ERKEK HASTADA KORONAVİRÜS ŞÜPHESİ!

Kütahya'nın Simav ilçesinde Tayland'a tatil için giden 40-45 yaşlarında bir erkek, koronavirüs belirtilerini taşımasının ardından hastaneye 'koronavirüs' şüphesiyle gözlem altına alındı.

TIKLAYIN


 Erkek hastanın gerekli sağlık kontrollerinin yapılması için Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevkine karar verildi.
Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkileri, hastanede bulunan Plastik Cerrahi bölümünü boşaltarak Simav'dan gelecek hasta için karantina bölgesi oluşturdu.

TÜM HASTA VE HASTA YAKINLARINA MASKE VE ELDİVEN DAĞITILDI

Tüm hasta ve hasta yakınlarına maske ve eldiven dağıtıldı. Gerekli hazırlıkların tamamlanmasının ardından hastanın saat 13.00 sıralarında sevki yapıldı. Hasta ayakta, özel kıyafetli sağlık görevlileri eşliğinde ambulansla Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Hastanın Uşak'ta yapılacak kontrollerinin ardından Sağlık Bakanlığı yetkilileri gözetiminde Ankara'ya götürüleceği öğrenildi.

ESKİŞEHİR'DE VİRÜS ŞÜPHESİ

Eskişehir’in Şarhöyük Mahallesinde bulunan 4. Nolu Sağlık Ocağına, İran uyruklu bir şahıs gelerek yüksek ateş ve halsizlik şüphesiyle doktora başvurdu. Korona virüsünden şüphelenilen hastaya gerekli tahliller ve testler yapıldı. Sonucun temiz çıkması rahat bir nefes aldırırken, Sağlık İl Müdürlüğü yetkililerinin, bilgi kirliliği yaşanmaması için gün içinde konuyla ilgili açıklama yapılacağı ifade edildi.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER