3 Ameliyathane Var Ama Ameliyat Yapacak Doktor Yok!

Sivas Zara Devlet Hastanesi´nde 3 ameliyathane olmasına rağmen bir genel cerrahi doktorunun dahi olmamasından dolayı vatandaşların mağdur olduğu belirtildi. Konu TBMM gündemine de taşındı.

Sağlık 07.11.2019, 14:54 07.11.2019, 14:57 Güler Sağlam
3 Ameliyathane Var Ama Ameliyat Yapacak Doktor Yok!

Meclis´te gündem dışı konuşma yapan MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek Zara´da doktor eksikliğini gündeme taşıdı. Sivas merkeze 70 km mesafede bulunan nüfusu 23 bin´in üzerinde olan Zara´da, 55 yataklı Zara Devlet Hastanesi´nde üç tane ameliyathane olmasına rağmen hastanede bir genel cerrahi doktoru bile yok! Zara ilçesinde bulunan Devlet Hastanesi´nde 2 dahiliye doktoru olduğunu, genel cerrahi ve kadın doğum doktoruna ihtiyaç olduğunu vatandaşların mağduriyet yaşadığını 1 genel cerrahi ve 1 kadın doğum doktoru atanması gerektiğini söyleyen Milliyetci Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, TBMM´de gündem dışı söz hakkı alarak hastane´deki doktor eksikliğinin giderilmesi talebinde bulundu.

TIKLAYIN


*Milletvekili Ahmet ÖZYÜREK

Özyürek meclis konuşmasında şunları dile getirdi: “Sivas ilimizin Zara ilçesinde bulunan 55 yataklı üç tane ameliyat hanesi olan Zara Devlet Hastanesi´nde 2 dahiliye doktoru vardır. Genel cerrahi ve kadın doğum doktoruna ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sebepten dolayı vatandaşlarımız mağdur olmaktadır. En kısa zamanda ilçemize 1 genel cerrahi ve 1 kadın doğum doktoru atanması talep ediyorum.”

Hakan BAKAR

Yorumlar (0)
3
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?