3 Ameliyathane Var Ama Ameliyat Yapacak Doktor Yok!

Sivas Zara Devlet Hastanesi´nde 3 ameliyathane olmasına rağmen bir genel cerrahi doktorunun dahi olmamasından dolayı vatandaşların mağdur olduğu belirtildi. Konu TBMM gündemine de taşındı.

3 Ameliyathane Var Ama Ameliyat Yapacak Doktor Yok!

Meclis´te gündem dışı konuşma yapan MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek Zara´da doktor eksikliğini gündeme taşıdı. Sivas merkeze 70 km mesafede bulunan nüfusu 23 bin´in üzerinde olan Zara´da, 55 yataklı Zara Devlet Hastanesi´nde üç tane ameliyathane olmasına rağmen hastanede bir genel cerrahi doktoru bile yok! Zara ilçesinde bulunan Devlet Hastanesi´nde 2 dahiliye doktoru olduğunu, genel cerrahi ve kadın doğum doktoruna ihtiyaç olduğunu vatandaşların mağduriyet yaşadığını 1 genel cerrahi ve 1 kadın doğum doktoru atanması gerektiğini söyleyen Milliyetci Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, TBMM´de gündem dışı söz hakkı alarak hastane´deki doktor eksikliğinin giderilmesi talebinde bulundu.

TIKLAYIN


*Milletvekili Ahmet ÖZYÜREK

Özyürek meclis konuşmasında şunları dile getirdi: “Sivas ilimizin Zara ilçesinde bulunan 55 yataklı üç tane ameliyat hanesi olan Zara Devlet Hastanesi´nde 2 dahiliye doktoru vardır. Genel cerrahi ve kadın doğum doktoruna ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sebepten dolayı vatandaşlarımız mağdur olmaktadır. En kısa zamanda ilçemize 1 genel cerrahi ve 1 kadın doğum doktoru atanması talep ediyorum.”

Hakan BAKAR

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019, 14:57

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER