Adana Şehir Hastanesi’nde Sağlık Çalışanlarının Sorunlarına Çözüm Arayışları Devam Ediyor Adana Şehir Hastanesi’nde Sağlık Çalışanlarının Sorunlarına Çözüm Arayışları Devam Ediyor

Ahmet Doğruyol’un Demokratik Sağlık Sen İzmir İl Başkanlığı döneminde yapılan harcamalarla ilgili davanın sonuçlandığına dair Demokratik Sağlık Sen tarafından açıklama yapıldığı görüldü.

Usulsüzlük ve Görevden Alma İddiası

Sendikal faaliyetler için gönderilen avans paralarını şahsi harcamalar için kullanıldığına yönelik iddiaların ardından Doğruyol görevden alınmış ve il temsilciliği kapatılmıştı. Aynı zamanda, Doğruyol ve mali işlerden sorumlu yardımcısı A.G. hakkında icra takibi başlatılmıştı.

Mahkeme Kararı ve Hapis Cezası Verildi İddiası

Demokratik Sağlık Sen tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

Ahmet Doğruyol ve yardımcısı A.G., icra takibini dava etmiş, bilirkişi raporları ve mahkeme kararları, ikisinin de usulsüzlük yaptığını doğruladı. Hukuk bürosu, bu kişiler hakkında “görevi kötüye kullanma ve zimmet” suçlarından İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Mahkeme, Doğruyol ve A.G.’yi suçlu bularak, her ikisine de hapis ve adli para cezası verdi.

Üyelerin Haklarını Savunma

Demokratik Sağlık Sen, bu olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, sendika üyelerinin aidatlarını kişisel ihtiyaçları için harcayanlara karşı örnek teşkil edecek bir tutum sergilediklerini belirtti. Genel Başkan Togan Demircan, “Üyelerimizin hakkını sonuna kadar savunduk ve sendikaları arpalık gören zihniyete geçit vermedik. Hak yiyerek hak aranmaz,” dedi.