Yeni Başhekim Yardımcısı Hüseyinoğlu Oldu

Torbalı Devlet Hastanesi’ne yeni başhekim yardımcı Acil Tıp Uzmanı Hasan Molla Hüseyinoğlu atandı.

Sağlık Bakanlığı 18.02.2019, 15:00 18.02.2019, 15:00
Yeni Başhekim Yardımcısı Hüseyinoğlu Oldu

Geçtiğimiz aylarda Başhekim Yardımcısı Yeşim Eren’in başhekim yardımcılığı görevinden istifa etmesi üzerine Torbalı Devlet Hastanesi’ne yeni başhekim yardımcısı atandı.1 hafta önce göreve başlayan Acil Tıp Uzmanı Hasan Molla Hüseyinoğlu, hastaneye yeni bir soluk getireceğini ifade ederek iddialı bir söylemde bulundu. Daha önce Torbalı’da özel bir hastanede çalıştığını ve son görev yaptığı memleketin Mardin olduğunu belirten Hüseyinoğlu, “ 15 yıldır mesleğimi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyorum. Farklı şehirlerde görevler yaptım. Fakat daha önce de Torbalı’da özel bir hastanede hizmette bulundum” dedi.

‘DAHA ÖNCE BU KADAR DONANIMLI VE ELİT BİR ACİL SERVİS GÖRMEDİM’

TIKLAYIN

Aslen Trabzonlu olan Acil Tıp Uzmanı Hasan Molla Hüseyinoğlu, Torbalı Devlet Hastanesi Acil bölümünün gelişmiş olduğunu ifade ederek, “ Ben hayatım boyunca böyle donanımlı ve elit bir acil servis görmedim. Türkiye standartları üzerinde bir hastane. Bilgi ve görevlerim dahilinde hastalara en iyi şekilde hizmet vermek için hazırım. Ayrıca bu noktada önemli projelerim var. Bunları en kısa zamanda hayata geçirmeye çalışacağım şeklinde konuştu. Sözlerine ekleyerek devam eden Hüseyinoğlu, “ Ben çözümün parçası olmak istiyorum diye sözlerini noktaladı.

KADRO SAYISI 600 OLDU

Öte yandan hastaneye yeni doktorlar atandı. Hastanenin tüm idari kademeleri son bir buçuk yılda göreve gelirken geçtiğimiz haftalarda 2 hekim, 2 ilk ve acil tıp teknisyeni, 2 hemşire, 4 tıbbı sekreter ve 12 temizlik işçisi merkezi kadrodan atanarak göreve başladı. Hekimlerin yüzde 90’nı iki yıl içerisinde atandı. Hem yönetim kademesi hem de uzman hekim bakımından yeni atamalarla hastanenin kadro sayısı 600’e çıktı

Yorumlar (0)
-1
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?