PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Unvan Değişikliği Sınavı Tam Bir Hayal Kırıklığı

2023 yılı Ramazan ayına denk getirilen sınav tarihinin yanında unvan değişikliği için sadece 970 boş kadronun ayrılması personelde hayal kırıklığına sebep oldu.

Unvan Değişikliği Sınavı Tam Bir Hayal Kırıklığı

Sağlık Bakanlığı 2023 yılı Unvan Değişikliği ve Görevde Yükselme Sınavına ait başvuruları 2–11 Ocak tarihleri arasında alacak.

Başvurular personel bilgi sistemi üzerinden alınırken 25 Mart 2023 Saat 10.00’da sadece 12 İl merkezinde sınav yapılacak.

Öte yandan sadece 970 boş kadronun sınava ayrılması ise sınava girecek personelde hayal kırıklığı yaşattı. KPSS yoluyla ÖSYM Merkezi alımıyla binlerce kadro açılırken, aynı unvanda kendi personeline 5-10-15 gibi komik rakamlar açılması bu kadar da olmaz dedirtti.

Yaklaşık 700 bin sağlık personeli olan Sağlık Bakanlığı’nın düzenlediği Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavlarında 970 boş kadro ayırması haklı eleştirilerin gelmesine neden oldu.

Öte yandan sınava sadece 69 gün kala duyurunun yapılması, sadece 12 ilde sınavın düzenlenmesi ayrıca harcanan emek ve para düşünüldüğünde Bakanlık çalışanlarına yeni bir haksızlık yapmıştır.

Yorumlar (12)
Adalet nerede 1 ay önce
Ne olacak sayımız yetersiz sırf oy için 1 milyon taşerona kadro verildi. Bunlar 3 kişilik aile olsa 3 milyon oy. Zaten memuriyeti bitirmeye az kaldı. Sınavsız tombala dan çeker gibi işkur dan kurumları dolduruyorlar askeri ücret memur maaşına yetişti 2 seneye kalmaz geçer bile daha neler neler
ali 4 hafta önce
Merak etme Kadroyu alan oy vermez bu kanundur.
kerim 1 ay önce
dr bakanlığı
SAĞLIK BAKANLIĞI DOKTOR BAKANLIĞI 1 ay önce
AÇIKTAN 32.000 TIBBİ SEKRETER ALINIYOR, AMA ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİNE 197 KİŞİ KADRO AÇILIYOR. BU BAKANLIKTAN ÇALIŞANINI DÜŞÜNEN PERSONELİNİ DÜŞÜNEN BİR ALLAHIN KULU YOK. MADEM TIBBİ SEKRETER İHTİYACIN VAR ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİNDEN AL 3/5 BİN AMA OLURMU HİÇ BİRİLRİNE YARANILACAK GÖSTERİŞ YAPILACAK
amk 1 ay önce
amk bi sittirin gayri .yetti artık adaletsizliğiniz
Yhs 1 ay önce
Yhs cumhuriyet tarihinin en kötü bakanı sağlık bakanı istifa et AKP zarardan başka bir şey yapmıyor
Ali veli 1 ay önce
Vasıfsız işe yaramaz bir ton adama sınavsız işe aldılar kadro verdiler. Sınavla atanan covid 19 gibi salgınla mücadele eden sağlık personeline yapılan eziyete bakın. Kadro sayısı az mülakat var ve şube müdürü kadrosu açılmadı. Hakkımı helal etmiyorum
Sağlıkçı 1 ay önce
Bidahakine inşAllah kadrolar arttırılır..
Dadaş 1 ay önce
Açtiginiz kadrolar gostermelik sayin cumhur başkanimiz kapi kapi dolaşin oy isteyin diyor sözde açilan sinavla resmen insanlarla dalga geçilip reisin ve akp nin kapisindakler kovuluyor bu sinavlar açilan kadro yetersizliği resmen uzaklastirma ve küstürmektir 20 yil dir oy veren insanlari .seçim arefesinde hayal kıriklığiyla karşilaştı.. gorevde yükslemede 3 ünvanda 500 kadro çok az bu seçim zamaninda her bir yhs nin 5 veya 6 oyu var ya yazik gunah sinavsiz yhs e gih kadrosu istendi verilmedi bari yeterli kadro açilsaydi enazindan 2000 kadro acilmasi lazim sayin yetkili büyüklerimiz küsturmeyin bizi sayin yetkililerimiz büyuklerimiz küstürmeyin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.