Son Dakika! Bakan Koca'dan Döner Sermaye Açıklaması!

"Ek Ödeme ve Birlikte Kullanım yönetmeliklerimiz bugün Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi" diyen Bakan Koca, "Bu iki yönetmelik ile sağlık çalışanlarımıza yönelik iyileştirmeler ve vatandaşımıza hizmet sunumunda önemli düzenlemeler getirdik." dedi.

Sağlık Bakanlığı 04.03.2020, 10:13 04.03.2020, 12:22 Güler Sağlam
Son Dakika! Bakan Koca'dan Döner Sermaye Açıklaması!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın Son Dakika Döner Sermaye Açıklaması:

Ek Ödeme ve Birlikte Kullanım yönetmeliklerimiz bugün Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu iki yönetmelik ile sağlık çalışanlarımıza yönelik iyileştirmeler ve vatandaşımıza hizmet sunumunda önemli düzenlemeler getirdik.

TIKLAYIN

Yeni düzenleme ile sağlık turizmi alanında hizmet veren ve mükemmeliyet merkezlerinde görev yapan personelimizin ek ödemelerini artırıyoruz. Zor ve riskli branşlarda görev yapan uzman tabipler ile yine riskli alanlarda çalışan tabip dışı personele, hizmet sunduğu alanın özelliklerine göre farklı ek ödeme katsayıları tanımladık. Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ni (MHRS) etkin kullanan hekimlerimizin ek ödemelerini artırarak MHRS ile hasta muayenesini teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca fedakarca görev yapan Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) gönüllülerimizin ek ödemelerinde de iyileşme sağladık.saglikpersonelihaber.net

Birlikte Kullanım yönetmeliğimiz ise, Bakanlığımıza bağlı hastanelerle üniversitelerin tıp ve diş hekimliği fakülteleri arasındaki işbirliği alanlarını düzenliyor. En önemli yenilik, artık bir hastanenin birden fazla üniversite ile afiliye olmasına olanak tanınması. Böylece, özellikle şehir hastanelerimizi birden fazla üniversite ile birlikte kullanarak vatandaşımıza daha kaliteli hizmet sunmayı amaçlıyoruz. 

Bir diğer önemli değişiklik ise, ilgili üniversitenin öğretim görevlileri ve diğer personeli ile bundan böyle sözleşme imzalanacak olması. Sözleşme süresi en fazla üç yıl olacak ve süre sonunda tekrarlanabilecek. Bu sözleşmelerde, öğretim görevlilerinin hizmet sunumu, eğitim ve bilimsel araştırmalara yönelik hedefleri belirlenecek ve yıllık değerlendirmeler yapılacak. 

Sağlık sistemimize güç katacak bu düzenlemelerin hayırlı olmasını diliyorum.

Dr. Fahrettin Koca
T.C. Sağlık Bakanı

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
hekim dışı çalışan 12 ay önce
siz hep doktora verin zaten hemşire röntgen lab.da çalışanlar insan değil mi sizin için....
Yorgun sağlıkçı 12 ay önce
Nerde hak nerde adalet...Özellikli birim farkı mi kaldı artık.Her serviste ağır yb lik hastalar yatıyor.Her hasta risk her hasta HIV- HCV-Hbs-H1n1 ve vb birçok bulaşıcı hastalık riski taşıyor. Ve bizler hastanenin her ortamında servisler yb amilyathane-acil-radyoloji-Labratuvar bu riskler ile karşı karşıyayız.Yeri geliyor yb da çalışan hemşire rahat dinlenerek molalar vererek nöbetini geçirirken servis hemsiresi 1 hasta için sabaha kadar ayakta kalabiliyor.Branş hemşireleri her hastaya bakarken risk almıyor mu?Yb hastasını takip eden enfeksiyon,nutrisyon ,yara bakım hiç mi hastaya dokunmuyor aynı ortamı hiç mi teneffüs etmiyor.Herkesin çoluğu çocuğu var ve evine birçok göremediği mikrobu taşıyor ne kadar dikkat etsedeee.Artık şu ayrımcılığı bırakın ve hastanede çalışan hastaya dokunan herkese eşit muamele edin.Bırakın polisi bekçiyi öğretmeni beni kendi içimde bölmeyin bölüştürmeyin...
mehmet uğur 12 ay önce
değişen bir şey yok, sağlık bakanlığı aldığı kararlarla yerinde sayıyor ve çalışanının isyanını görmezden geliyor. ne söylenebilir ki? hiç utanmalarıda yok bunu müjde diye açıklıyorlar.
ebe 12 ay önce
zeynep kamilde yıllardır döner yok zaten 3600 yasasında da ebeler muaf banane hastane kazanmış kazanmamış herseyı ücretsız yapalım
Ayşen çiçek 12 ay önce
Gerçekten çok kötü yazık vasatın altında neresi iyileştirme bunun.dr tek başına calişsin
aha 11 ay önce
yalannnnnnnnnnnnnnnnnnnn. yalaaaaaaaaannnnnnnnnnnnnnn.
siz sadece doktorlara iyileştirme getirdiniz. sağlık personeline bir iyileştirme yapmadınız. aksine riskli birimlerdekinin parasını kestiniz.
Pharmacist 04 11 ay önce
Yine bütün ödemeler doktorlara yapılır.Çünkü bu bakanlık artık DOKTOR BAKANLIĞILI.Bu bakanlıkta hemşire çalışmıyor,sağlık memuru çalışmıyor,Ebe çalışmıyor,Eczacı hiç çalışmıyor.Sadece DOKTOR ÇALIŞIYOR
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?