PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlıktaki İdarecilerin Performansları Değerlendirilecek! Genelge Yayımlandı!

Sağlık Bakanlığına bağlı sözleşmeli idarecilik görevi yürüten tüm yöneticilerin yayımlanan Genelge doğrultusunda Performans Değerlendirmelerinin yapılması istendi. Genelge ve diğer detaylar haberimizde..

Sağlık Bakanlığı 30.03.2022, 11:57 30.03.2022, 22:04 Cansu Polat
Sağlıktaki İdarecilerin Performansları Değerlendirilecek! Genelge Yayımlandı!

663 sayılı KHK kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından çıkartılan "Sözleşmeli Yönetici Performans Değerlendirme Yönergesi" 12.07.2019 tarihinde yürürlüğe girmişti.

Bakanlığın yayımladığı yeni Genelgeye göre; İl Sağlık müdürlüklerinde İl Sağlık Müdürü, Başkan ve Başkan Yardımcıları, İlçe Sağlık Müdürleri, Hastane ve ADSM/ADSH'lerde ise Başhekim, Başhekim Yardımcıları, Müdür ve Müdür Yardımcılarının  Sözleşmeli Yönetici Performans Değerlendirmesine tabi tutulacağı belirtildi.

Değerlendirmeye tabi tutulacak idarecilerin sözleşme süresince gösterecekleri performanslar yönerge ekinde yer alan göstergeler üzerinden değerlendirilmesi istendi.


Sağlık Bakanlığı sözleşmeli yöneticiler için performans değerlendirme kriterleri neler? - TIKLAYIN


Başkan Yardımcısı, Başhekim Yardımcısı ve Müdür Yardımcısı pozisyonlarında görev yapan yöneticilerin ayrıca yönergenin 13 maddesinde belirtilen yetkinlik bazlı değerlendirmelerinin de yapılması ifade edildi.

Yorumlar (17)
saglıkçı 2 ay önce
torpillileri makama oturtunuz. maddi olarak garanti ücreti veriyorsunuz.doktor ve sağlık çalışanları unuttunuz. bizde sizi unuttuk
Sarıların Sülo 2 ay önce
Hepsine 10 numara, 5 yıldız...
Dikkat: Ağır ironi içerir.
teknik 2 ay önce
körler sağırlar birbirini ağırlar. :) hangi liyakati neye göre değerlendirecekler? :D
ANKARA 2 ay önce
Ankara Gülhane Hastanesi sağlık bakım müdürü ne 1 bile çok 5 veren amir sende aynısın demektir. Adam kayırmada sen bizden değilsin diye söyleyen kişi koltukta oturuyor. 2023 haziran bekleyin.
44 2 ay önce
BIRAKIN BİZ DEĞERLENDİRELİM SANDIĞI GETİRİN BİZ DEĞERLENDİRELİM HADİ HADİ SANDIĞI KOY BİZ DEĞERLENDİRELİM SİZ NASIL DEĞERLENDİRECEKSİNİZ SENDİKAYA MI SORACAKSINIZ İL MÜDÜRÜNE Mİ KÖRLER SAĞIRLAR BİRİBİRİNİ AĞIRLAR ÖYLE Mİ?SINAV YAP BUNLAR BAŞARILI OLSA ŞUBE MÜDÜRÜ OLURDU PUAN BİLE ALAMADILAR SİZ BUNLARI MÜDÜR YAPTINIZ UTANIN
memur 2 ay önce
sonra ne olacak..sanki yetersizler yetersiz mi diyecekler...mevcut idarecilerin %70 i yetersiz..torpille idareci olmuş insanlar.neyi kim meye göre değerlendirecek..
44 2 ay önce
KÖRLER SAĞIRLAR BİRİNİNİ AĞIRLAR İL MÜDÜRÜ MÜDÜRLERİ DEĞERLENDİRECEK KÖTÜ NOT VERECEK GÜLERLER ADAMA ADAM KENDİ AYAĞINA SIKAR MI BU NASIL DEĞERLENDİRME UTANIN
Doktor 2 ay önce
Lütfen kendimizi kandırmayalım kağıt üzerinde herşey 100 puan tamam artık şu evrak üzerinde hersey 10 numara beşyıldız olmasın kendimizi kandırmayalım Kral çıplak görelim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?