Sağlık-Sen ve Türk Sağlık-Sen Hastane Önünde Ortak Eylem Yaptı!

Sağlık-Sen Edirne Şubesi, Türk Sağlık Sen Edirne Şube Başkanlığı Trakya Üniversitesi Hastanesi önünde bir araya gelerek sağlık çalışanlarının sorunları ve döner sermayeler ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.

Sağlık-Sen ve Türk Sağlık-Sen Hastane Önünde Ortak Eylem Yaptı!

Döner sermaye sistemi başta olmak üzere diğer sorunları dile getirmek için Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önünde bir araya gelen sağlıkçılar, ellerinde taşıdıkları pankartlarla eylem yaptı.

Sağlık personelleri, çalışma şartlarında iyileştirme ve kamu hastanelerinin güçlendirilmesini istedi.

"Gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık"

Sağlık çalışanları olarak tüm ülkede hastanelerde fedakarca halkın sağlığına kavuşması için salgın hastalık demeden ölüm tehlikesini bile bile yoğun iş yükü altında gecesini gündüzüne katarak mücadele verdiklerini belirten Türk Sağlık Sen Edirne Şube Başkanı Alim Kanpolat; "Çoluk çocuğumuzdan ayrı kalarak büyük bir çaba gösteriyoruz. Ama hekim dışı sağlık personeller olarak neredeyse 10 yıldır döner sermayemiz sıfırlandı. Senelerdir hiçbir iyileştirme yapılmadı.Covid-19 sürecinde de canımızla mücadele ederken 3 gün boyunca bizleri alkışlarla yaşatmayı uygun buldunuz. " dedi.

TIKLAYIN

Tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir koronavirüs salgını ile mücadele edildiğini belirten Sağlık-Sen Edirne Şube Başkanı Erhan Turhan, zor olan kısmın bittiğini bu salgından kurtulmaya az bir zamanın kaldığını söyledi.

"Annenin evladına evladının annesine sarılamadığı bir süreçten geçtik"

Annenin evladına, evladının annesine şüphe ile baktığı bu süreçte sağlık çalışanlarının onlarca tanılı, yüzlerce şüpheli vaka ile bir ay içerisinde ortalama 10 defa 24 saat geçirmekte olduklarını aktaran Turhan; "İçerisinde 15 dakika kalındığında boğucu bir sıkıntı yaşatan tulumları giyerek, bazılarının bilinci kapalı pozitif vakalarla saatlerce ilgilenilmekte, tedavi bitiminde ise medya organlarına da yansıdığı şekilde hastaların hayatla bağlarını kopartmamak için kitaplar okumakta, hikayeler anlatmaktadırlar" dedi.

"Sorunlara çözüm istiyoruz"

Sağlık çalışanı olmanın bir meslekten çok gönül işi olduğunu vurgulayan Turhan; "Gönlünde insan sevgisi, şefkat ve merhamet taşımayan Hemşire,Ebe, Tekniker veya Hekim olamaz. Böylesine bir meslek grubunu günlerce alkışladık, çok teşekkür ediyoruz. ama artık kangren haline gelmiş sorunlarımızın çözümünü bekliyoruz" dedi.

Özlem Ceylan

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2020, 14:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
sınavsız ünvan değişikliği
sınavsız ünvan değişikliği - 5 ay Önce

Sınavsız ünvan hakkının tabip ve eczacılarda olduğu gibi diplomasını alıp zaten memur olanlara uygulanma hakkı nerede

AHMET TEKİN
AHMET TEKİN - 5 ay Önce

BİR ÇOK YERDE BİRLİKTE HAREKET EDİN O ZAMAN HAKKIMIZI NASIL ALIRIZ TEŞEKKÜRLER İKİ SENDİKA YÖNETİMİNE.

ZİYA KUŞ
ZİYA KUŞ - 5 ay Önce

BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR.

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 5 ay Önce

Bu sendikalar sağlık sen mi yoksa hekim dişi sağlık sen mi ? Ne zaman kendi icimizde ayrışmayız o zaman haklarımızı alırız. Şuan pratisyen hekim maaş ve sabiti 5800-6500 tl. Çoğu yerde ek ödeme 0 ( sıfır) . Doktoruna bile yoksulluk sınırının altında maaş veriyor bu ülke

Birol
Birol - 5 ay Önce

Sayın konferadasyon başkanlarım sağlık bakanlığında çalışan yardımcı hizmetler sınıfı genel idari hizmetler kadrosuna geçmesi için gündeme getirelim onlar içinde eylem yapalım hepsi idari hizmetler birimde görev yapmaktadırlar hak hukuk adalet için saygılarımla

Salih
Salih - 5 ay Önce

Kahraman sağlık çalışanlarımızın sesine kulak verilsin, haklı talepleri, Cumhurbaşkanının bizzat söz verdiği EK GÖSTERGE hakları verilsin! Evet hakları hiçbir zaman ödenemez! Ama iyileştirme yapılabilir..yapılmalı.

SAĞLIK ORDUMUZUN KAHRAMAN NEFERLERİNE MİNNETTARIZ..????????

ZİYA KUŞ
ZİYA KUŞ - 5 ay Önce

ADALETİN OLMADIĞI YERDE KALKINMA OLMAZ YETERİNCE BİZİ UYUTTUN. SAGLIK SENDEN İSTİFA ETTİM VE SORUMLULUKTAN KURTULDUM ÇOK ŞÜKÜR...

SIRADAKİ HABER