Sağlık Personeli İl İçi Tayinleri Başlıyor!

1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 371 inci maddesi ile 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununa istinaden "Sağlık Bakanlığı Sağlık Personelinin İl içi Yer Değiştirmesine Ilişkin Yönerge kapsamında Mayıs ve Kasım aylarında yapılan il içi atama ilanları yayınlanmaya başladı.

Sağlık Bakanlığı 19.10.2020, 11:50 19.10.2020, 11:55 Güler Sağlam
Sağlık Personeli İl İçi Tayinleri Başlıyor!

Bilindiği üzere 1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 371 inci maddesi ile 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununa dayanılarak hazırlanan "Sağlık Bakanlığı Sağlık Personelinin İl içi Yer Değiştirmesine Ilişkin Yönerge 25.02.2019 tarihinde Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin KOCA'nın imzasıyla yayınlanmıştı.

Bu Yönerge ile '' sağlık hizmetlerinin il içinde etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi için il içinde görev yapan sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfı personelinin atama ve yer değiştirmelerine imkanı'' verilmişti.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

İl İçi atamada önemli 2 temel madde ; Kadro imkanlarının göz önünde bulundurulması ve  Personel hareketlerinde hizmet puanının belirleyici olması esas kılınmıştı

Bu kapsamda atama dönemleri ;  Mayıs ve Kasım aylarıdır.  Mayıs dönemi atamaları için Nisan ayında,  Kasım dönemi atamaları için Ekim ayında müracaatlar alınır.

Editörümüzün edindiği bilgiye göre bir kısım il sağlık müdürlükleri bu hafta bazıları ise önümüzdeki hafta '' il içi atama ilanı' na çıkacak. Bazı illerde ise il içi yapılmayacak

İl içi atamaları takip etmeyek isteyen sağlık personeli, il sağlık müdürlüklerinin sitesini ve sitemiz saglikpersoneliHABER.NET'i takip edebilir.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Mardin 1 yıl önce
Mardin il sağlık müdürlüğü il içi tayini sürgün olarak milleti tehdit ettiği yer açmış. Oda sadece 2 ünvanda. Güzel yerleri torpil doldurmaya devam. Keyfi atama devam
10
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?