Sağlık Müdürleri toplantısı sona erdi

Açılışını Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın yaptığı ve üç gün süren İl Yöneticileri Eğitimi sona bugün sona erdi. Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven’in yönettiği bugün yapılan son oturumla tamamlanan eğitimde, elektronik kitap, uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim metotları kullanıldı.

Sağlık Bakanlığı 25.08.2019, 21:39 25.08.2019, 21:55 Güler Sağlam
Sağlık Müdürleri toplantısı sona erdi

TIKLAYIN

Sağlık hizmetinin kalitesini, verimliliğini ve etkinliğini artırmanın amaçlandığı İl Yöneticileri Eğitimi ile yöneticilerin performansını yükseltmek, merkez ve taşra teşkilatı arasındaki iletişimi güçlendirmek hedefleniyor. 23-25 Ağustos tarihlerinde yapılan eğitimle, İl sağlık müdürlüklerinin Bakanlık uygulamalarını ortak standart düzeyinde gerçekleştirmeleri istenirken, kaliteyi artırmaya dönük yapılan oturumlarda farklı il yöneticileri sahada kazandıkları tecrübelerini diğer yöneticilere aktarma fırsatını buldu. Ortak sorunların da masaya yatırıldığı eğitimler aynı zamanda USES eğitim içeriklerine eklenmek üzere not edildi.

UYGULAMA BİRLİĞİ HEDEFLENİYOR

Özellikle yüz yüze eğitim bölümünde, Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatı birimlerinin yapıları, mevzuat ve uygulamalara yönelik bilgilendirici ve çözüm odaklı sunumlar gerçekleştirildi. Bakan Yardımcıları Halil Eldemir ve Prof. Dr. Muhammet Güven’inde  oturum yönettiği programda, özellikle dikkat çeken bölüm ise, il müdürlerinin tamamının bir araya gitirilerek merkez teşkilatı ve taşra teşkilatı arasında talep ve isteklerin yüz yüze iletilmesi oldu. Bir plan çerçevesinde, önceden belirlenen kurallar ışığında yapılan oturumlarla uygulama birliği sağlanırken, yöneticilik vasıflarının bütünleştirilmesi de hedefleniyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?