Sağlık Çalışanlarına Çok Görülen Döner Sermaye, Şirketlere Kira Olarak Ödeniyor İddiası

Sağlık Bakanlığı, Sıhhiye’deki tarihi binasını İçişleri Bakanlığına devrederek, aylık 2.5 milyon liraya kiraladığı lüks binaya kiraya çıktı. 4 bloktan oluşan sıhhiyedeki tarihi bina, Defterdarlık için Ankara Valiliği’ne devredilmek üzere İçişleri Bakanlığı’na tahsis edildi.

Sağlık Bakanlığı 12.02.2019, 07:58 12.02.2019, 07:58
Sağlık Çalışanlarına Çok Görülen Döner Sermaye, Şirketlere Kira Olarak Ödeniyor İddiası

Geçen yıl Bilkent’teki lüks kiralık binaya taşınan bakanlık, şimdi de yıllarca hizmet verdiği tarihi binayı bedava elden çıkardı.

ESKİ BİNA DEFTERDARLIK OLACAK

Sağlık Bakanlığı’nın Sıhhiye’deki eski binası Ankara’ya gelen Avusturyalı mimar Theodor Jost tarafından 1926-1927 yıllarında inşa edilmişti.

TIKLAYIN

MİLYONLAR GİDİYOR

Sağlık Bakanlığı, geçen yıl Ağustos ayında Ankara’nın gözde semti Bilkent’te hizmet binası kiraladı. Daha önce otel olarak planlanıp inşa edilen binaya, 2017’nin 5 aylık döneminde 2 milyon lira kira artı KDV olarak toplam 10 milyon 373 bin 267 lira ödendi. 2018’de aylık 2.5 milyon lira artı KDV oldu.

CHP Manisa eski Milletvekili Yıldız Tur Biçer bir süre önce bu binayı TBMM gündemine getirmişti. Biçer SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada, “Sağlık Bakanlığı daha kaç yıl bu kiraları ödeyecek? Bakanlık bütçesinde görünmeyen kira bedeli, döner sermayeden ödeniyor. Sağlık çalışanlarına ve hastanelere çok görülen döner sermaye, şirketlere kira olarak ödeniyor” dedi.

Kaynak: Sözcü

Yorumlar (0)
-1
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?