Sağlık Bakanlığından Tam Kapanma Konulu Yeni Genelge | 5 Mayıs Tarihli

Sağlık Bakan Yardımcısı Tolga Tolunay imzasıyla yayımlanan Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından "Tam Kapanma Döneminde Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri" konulu yeni Genelge 81 İl Sağlık Müdürlüğüne gönderildi.

Sağlık Bakanlığı 05.05.2021, 12:07 05.05.2021, 12:38 Güler Sağlam
Sağlık Bakanlığından Tam Kapanma Konulu Yeni Genelge | 5 Mayıs Tarihli

Bayram haftasında TSM/İSM’ler ve Aile Sağlığı Merkezlerinin idari izinlerinin iptal edilmesiyle ilgili yazıya açıklık getirilmiştir. İlçelerde aşılamanın durumuna göre TSM/İSM'ler, randevu durumlarına göre de ASM'ler kendi planlamalarını yapacaklardır.

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü illerdeki farklı uygulamalara da dikkat çekerek yeni bir açıklama yapma ihtiyacı doğduğunu belirttiği yazısında Aile hekimlerinin idari izin süresi boyunca kendi planlamalarını yapmalarını istedi.

Sahadan iletilen uygulama farklılıklarına istinaden yayımlandığı belirtilen Genelge'ye göre, kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanların 10 Mayıs 2021 pazartesi ve 11 Mayıs 2021 salı günleri tam gün, 12 Mayıs 2021 Çarşamba günü "hizmet ihtiyacına göre; TSM/İSM'lerde ilçe yöneticilerinin, ASM'lerde ise birimlerine kayıtlı nüfustaki kişilerin koruyucu sağlık hizmetlerini önleyerek aile hekimlerinin kendi planlamalarını yapmaları gerekmektedir. " denildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
tsm 3 ay önce
1 yıldır esnek çalışan diğer memurlara kıyasla 2buçuk gün esnek çalışabileceğiz muhteşem bir haber
Sağlık 3 ay önce
Haklısın gardaş ne mutlu saglik çalışanlarına herkesin tatil yaptığı bir dönemde büyük iyileştirme yapmışlar helal olsun...saglik artık özel sektör mantığı ile çalışır oldu tüm siyasiler bunu başardılar helal olsun....Şu memlekette daha saglik okuyup atanacam diyen varsa hayatının yanlışını yapar...saglik sektörü artık vatandaşın altına atılan bir paspasdan ibarettir 3 kuruş maaşa gel çalış sende buralarda isyan et bizim gibi....
sağlıkçı 3 ay önce
adamlar bir rest çekti hemen geri vitesle yeni genelge çıktı, acaba biz sağlık personellerini de aile hekimleri derneğine kabul eder misiniz?
31
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?