Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınavı Mülakat Belirsizliği!

04.10.2020 tarihinde yapılan Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği yazılı sınavında başarı sağlayarak mülakata girmeye hak kazanan adaylara Bakanlık çile çektirmeye devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı 25.06.2021, 00:32 25.06.2021, 00:34 Güler Sağlam
Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınavı Mülakat Belirsizliği!

04.10.2020 tarihinde yapılan sağlık bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği yazılı sınav sonucları 16 ekim 2020 tarihinde açıklandı.

Pandemi sebebiyle sahada aktif olarak çalışan sağlık çalışanları çok yoğun ve yorgun. Geçen bu süreçte GYS sınav mülakatı yapıldı ancak unvan değişikliği mülakat belirsizliği sağlıkçıların yorgunluklarını kat be kat arttırmaya devam ediyor. Diğer taraftan bir çok adayın bir araya gelerek Covid bulaş riskini oluşturması sağlık çalışanlarını olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Sağlık çalışanları 264 gün önce Unvan Değişikliği sınavına girdi. Sınav sonuçları açıklandı ancak mülakatlar hala yapılmadı. 264 gündür mülakat takvimini açıklayamayan Bakanlık,sağlık çalışanlarının kronik sorunlarını nasıl çözecek?

Bir çok kurum; bu süre zarfında sözlü mülakatlar da adaylara 100 puan vererek bu sorunu çözmüştür. Fakat Sağlık bakanlığı ünvan değişikliği sınavı ile ilgili hiçbir açıklama yapmamaktır. Ünvan değişikliği sınavı görevde yukselme değildir. 

Yaşanan Pandemi nedeniyle diğer kurumlarda olduğu Sağlık Bakanlığında bir çok iş ve işlem aksadı. Ancak yavaş yavaş normale dönülmeye başlandı. 1 Temmuz itibariyle tüm kamu çalışanları normal mesaiye başlayacaktır.

Sağlık Bakanlığının da bekleyen 4 bine yakın aday için mülakat takvimini belirlemesi gerekmektedir.

GÖNDERİN YAYINLAYALIM!

Sağlık Personelleri; çalıştıkları sağlık tesislerinde karşılaştıkları hukuksuz uygulamaları saglikpersonelihaber.net haber merkezimize bildirerek gündeme getirebilirsiniz. Her an her durumda karşılaştığınız yada şahit olduğunuz bir durumu cep telefonunuzla görüntüleyebilir, videoya çekebilir ve konuyla ilgili tüm bilgileri yazdıktan sonra WhatsApp'ı ( 0 530 557 83 93 ) - E-Postamızı veya İletişim bölümümüzü kullanarak bize iletebilirsiniz. Dilerseniz haberi sizin isminizle, isminizin açıklanmasını istemiyorsanız 'bir okuyucumuz' şeklinde yayınlayabiliriz. Hiç bir şart ve koşulda isminiz yayınlanmayacaktır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (34)
Sağlık personeli 2 ay önce
teşekkürler sağlık personeli haber net tüm sınava girenlerin tercümanı oldunuz
adaletsiz 1 ay önce
Sınavlar neden yapıldı mülakat varsa? sınava girenler zaten memur. Neyin, kimin liyakatı aranıyor Adeletin kestiği parmak acımaz. Atamalar adaletli olmalı ki atanamayan kişi de kendinden başka kimseyi suçlamasın. iki ayrı sınav ayrı zamanlarda yapıldı bu zaten adaletsiz bir sınavdı. birçok soru da iptal edildi. Bakanlığımızın bunu da gözönüne alarak barajı geçenlere kadroyu vermelidir.
bu saatten sonra açıklamayın! 1 ay önce
biz notumuzu aldık ve notumuzu verdik! ben fırsatını bulursam bu bakanlıktan hemen ayrılacağım...
hasan 1 ay önce
Sb ünvan rumuzlu arkadaşa; hazır ekmek var yermisin
memur 1 ay önce
açıklansa ne olacak yine herkes atanamayacak haksızlıklar zulün vs 2 yıl boyunca flu ümitle bekleyen garibanların çektikleri çile yaşadıkları stres yanlarına kar kalacak ....önemli olan mülakat tarihinin açıklanması değil barajı geçen herkesin atanması duyun artık bunu
ünvan 1 ay önce
vermezler sağlık çalışanı olunca bir şey vermek içlerinden gelmiyor diğer kurumlar herkese 100 puan vereke kadro verdi ama sağlık bakalığında çalışıyorsan unut 1,5 yıl yoğun şekilde çalışan sağlık bakalığı çaılşanı ama zamı alan ek ders alan ikramiye alan hep başkaları ....inanın bu durmda başka kurum olsa vermişlerdi.....................................yine çok ama çok ümitsiz bir şekilde barajı geçen bütün sağlık çalışanlarına ünvanlarını verin diyorum
sağlık bakanlığı çalışanı 1 ay önce
barajı geçen herkese ünvanı verilmeli ünvan değişikliği görevde yükselme değildir.
Sb ünvan 2 ay önce
Barajı geçen herkese ünvanı verilmeli
sağlıkçı 2 ay önce
sınava girenlere mülakatsız ünvanlar verilmeli mülakat kalkmalı
hanifi 2 ay önce
sosyal medya olmasa kimsenin sesimizi duyacağı yok. Teşekkürler
ali 2 ay önce
hiç merak etmeyin.... tam 2 yıl sonra 2023 haziran ayında sağlık personeli sizin mülakat notunuzu, hızlı, adaletli, çabuk , kul hakkı yemeden bunaltmadan tereyağından kıl çeker gibi 24 saat gibi kısa bir sürede küçük bir mütevazi sandıkta verecektir.
akif 1 ay önce
küçük hesaplar büyük sonuçlar doğurur. ülkeyi hdp nin yönetimine sokacak değiliz. devlet ne yapsa sizi memnun edemez .şükür bilenlerin işini hakkıyla yapanların bir şikayeti olamaz.
Sağlıkçı 2 ay önce
Umarım bir an önce önce çözüme kavuşur bu durum. Beklerken yorulduk....
sağlık çalışanı 2 ay önce
teşekkürler teşekkürler teşekkürler
mehmet 2 ay önce
sayın editör bu rezaleti, kepazeliği, aymazlığı vurdum duymazlığı, görev suçunu sağlık personelime yapılan hakareti, vefasızlığı basitliği değersizliği haber yaptığınız için teşekkürler. Bu konuda haberlerinizin devamını beklemekteyiz. çalışmalarınızda başarılar saygılar.
vhki 2 ay önce
sizi de ciddiye alan yok maalesef yazıklar olsun …...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
32
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?