Sağlık Bakanlığı Teşkilat Yapısında "Birim Dağılım Cetvelini'" Değiştiriyor

Sağlık Bakanlığı, uygulama da birlik sağlanamadığı gerekçesiyle "Taşra Teşkilatı Kadro Standartları ile Çalışma Usul ve Esaslarına Dair Yönerge'de" değişiklik yapmaya karar verdi. Bunun için ''BİRİM DAĞILIM CETVELİ'nde' değişikliğe gidilerek, illerde ortaya çıkan yönetimsel sorunların önüne geçilmesi hedefleniyor.

Sağlık Bakanlığı 02.08.2019, 16:36 18.11.2019, 02:30
Sağlık Bakanlığı Teşkilat Yapısında "Birim Dağılım Cetvelini'" Değiştiriyor

Şuanki uygulamada, iller 9 ayrı gruba bölünmüş, her ilde ayrı ayrı Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Uzmanlık ve birim dağılımı farklılık gözetiyor.

Yönerge 11 derken 20 Birim Oluşturup Hastanelerden Mevzuata Aykırı Görevlendirme Yapılıyor İddiası!! haberimiz için tıklayınız.

İşleyişte birlik sağlanamaması ise şu şekilde ortaya çıktı.  Örneğin İzmir'de Evde Sağlık Birimi Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlıyken, Ankara'da kamu hastanelerine x ilinde halk sağlığına bağlı

Bazı illerde Destek Hizmetleri Başkanlığı ve Personel Hizmetleri Başkanlığı Başkanlıkta yürütülürken, bazı illerde ise örneğin Ankara'da ayrı ayrı Başkanlıklarda olması yetki karmaşasına sebep oldu. 

TIKLAYIN

Daha önce İl Müdürü, Müdür Yardımcısı, Şube Müdürü olarak 3 kişilik  işleyen hiyerarşiye ek yöneticiler eklendi ve 5 kişilik yapı ile ( başkan yardımcısı, uzman eklendi ) bürokrasi uzatıldı.

İllerde ilgili yönerge kapsamında kurulması gereken birimleri bir kısmı kuruldu bir kısmı kurulmadı, bazı kişilere 5-6 birim verilirken birim verilmesi gereken kişilere (uzman,şube müdürü) birim verilmedi. 

Yaşanan eksikleri tespit eden bakanlık yetkilileri ,  çalışmalarını hazırlayıp son aşamaya geldiler. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?