PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığı Özellikli Tıbbi İşlemler Yönergesini Yayımladı

Sağlık Bakanlığı tarafından 2. ve 3. basamak sağlık tesislerinde görev yapan personelin özellikli tıbbi işlemlere esas ek ödeme tutarlarını belirleyen yönergeyi yayımladı.

Sağlık Bakanlığı 25.10.2022, 13:03 25.10.2022, 17:18 Cansu Polat
Sağlık Bakanlığı Özellikli Tıbbi İşlemler Yönergesini Yayımladı

Sağlık Bakanlığı’na bağlı 2. ve 3. basamak hastanelerde görevli personelin özellikli tıbbi işlemlere esas ek ödeme tutarlarını belirleyen, özellikli tıbbi işlemler net teşvik tutarlarının tespiti amacıyla hekimler tarafından yapılan özellikli tıbbi işlemlerin tanımlanması ve bu işlemlere ilişkin puanların belirlenmesi amacıyla Özellikli Tıbbi İşlemler Yönergesi yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yayımlanan yönergenin kapsamında ise Sağlık Bakanlığı’na bağlı ikinci ve üçüncü basamak sağlık tesislerinde görev yapan eğitim görevlisi, başasistan, uzman tabip ve uzman diş taleplerinin olduğu öğrenildi.

Özellikli tıbbi işlemler yönergesi 12 Ağustos 2022 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliğinin 4. maddesinin 1. fıkrasının (ü) bendine istinaden uygulamaya konuldu.

Özellikli Tibbi İşlemler Listesi İçin TIKLAYINIZ.

Yorumlar (4)
hemşire 2 ay önce
maşAllah yine hekim haricine bir şey yok,
Hemşire 2 ay önce
Özellikli tibbi işlem mi yapıyorsun ki burada bize bir şey olsun?
Serdarizma 2 ay önce
Bu bakanlık da TSK gibi gelen zam burada illaki hekime , TSK da ise illaki subaya yapılıyor... Sonra kurumları bk götürüyor ????
aliço 2 ay önce
Şaka gibi burda bile bize bişey yokmu diyor bazı şaşkınlar, bu yapılan işlem puanlarıyla ilgili yönerge