Sağlık Bakanlığı İzin Yönergesi: Personele Kanunla Verilen İzin Hakkı..

Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görevli personelin izinleri ve bu izinlerin kullanımıyla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı İzin Yönergesi” YILLIK İZİN yasağı hakkında ne diyor?

Sağlık Bakanlığı 05.11.2020, 20:26 06.11.2020, 08:49 Güler Sağlam
Sağlık Bakanlığı İzin Yönergesi: Personele Kanunla Verilen İzin Hakkı..

ESASLAR:

Madde 4- İzinler, işin aksamaması bakımından, amirin uygun bulacağı zamanlarda toptan veya kısım, kısım kullanılabilir. SAVAŞ veya OLAĞANÜSTÜ hallerde BAŞBAKAN veya BAKANIN gösterdiği lüzum üzerine izin kullanılması durdurulabilir.

YILLIK İZNİN SINIRLANDIRILMASI

TIKLAYIN

Madde 14- Yıllık izinlerin kullanılmasında idareye verilen takdir yetkisi, yalnızca yıllık izinlerin kullanılış usul ve esaslarının tespitine ilişkin olup, personele kanunla verilen izin hakkını ortadan kaldıracak biçimde genişletilemez.

OLAĞANÜSTÜ haller sebebiyle izinlerin kullanılması BAKANLIKÇA durdurulmuş olmadıkça her takvim yılının ilk mesai gününden itibaren hiçbir talimata gerek kalmaksızın yıllık izin kullanımına müsaade edilecektir.

Yönergenin tamamını indirmek için tıklayınız.

Sağlık Bakanlığından indirmek için tıklayınız.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
kasım 7 ay önce
LANET OLSUN,CEHALAETİN BEDELİNİ,SAĞLIKÇILAR ÖDÜYÜR.ÜSTÜNE ÜSTLÜK BİR DE SOPA YİYOR. DÜZELİRMİ GAİTA DÜZELİR.
Cevaben 7 ay önce
Haziran da şehir hastanesine Geçici görev verip, geçici görevde izin veremeyiz diye söylenen (bakım hizmetleri müdürü) 2 aylık görevi onayım olmadan yulbaşına kadar uzattıran ve bu senenin iznini geçtim GEÇEN YILDAN olan 25 gün iznimi bile ( Toplamda 55 gün) kullandırmayan insan. Acaba huzurlu mudur....
ANKARA 7 ay önce
AMA ŞU AN İZİNLER BAKANLIK TARAFINDAN DURDURULDU ŞİMDİ BU DURUMDA YANACAK OLAN SENELİK İZNİMİZİ ALABİLİYORMUYUZ ANLAMADIM
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?