PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı Kura İsim Listeleri Açıklandı!

Sağlık Bakanlığı 10 bin işçi alımı kura çekimi canlı yayınlamaya devam ediyor. Dün akşam 22:30 itibariyle ilk gün çekilen kura sonuçları bakanlık tarafından açıklandı. Peki, Sağlık Bakanlığı kura çekimi sonuçları nereden izlenir? Kura çekimi listelerine neden bakılır?

Sağlık Bakanlığı 07.04.2022, 10:11 07.04.2022, 10:24 Cansu Polat
Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı Kura İsim Listeleri Açıklandı!

Sağlık Bakanlığı tarafından 10 bin sürekli işçi alımı kura sonuçlarıyla ilgii son dakika gelişmeleri yine ilk olarak duyurmaya devam ediyoruz. Sağlık Bakanlığı kura çekimi dün canlı yayınla 1 milyon kişi tarafından izlendi.

6 Nisan 2022 (dün) kura çekilişi saat 09:30'da başladı. Adana ili ile başlayan kura çekilişi il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Kırşehir ili için çekiliş yapılarak tamamlandı. 06 Nisan 2022 Çarşamba günü kura çekilişi yapılan Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir illeri için sonuçlar açıklanmıştır. 

7 Nisan'da ise Sağlık Bakanlığı tarafından belirtilen iller için Sağlık Bakanlığı kura çekimi gerçekleştirilecek. Kura sonucu sorgulama sayfası https://iscisonuc.saglik.gov.tr/'de olacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Kura sonuçlarının aynı gün saat 22:00' den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edileceği duyuruldu. Kura çekilişi illerin trafik koduna göre sıralı şekilde, her bir il ve meslek için ayrı ayrı yapılacaktır.

Öte yandan https://iscisonuc.saglik.gov.tr/ sonuç ekranında yaşanan yoğunluktan dolayı erişim sıkıntısı yaşanıyor.

Kura Sonuç ekranında T.C. Kimlik numarası, Baba adı ve doğum yılını girerek adaylar sonuçları görebiliyorlar.

KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
Vatandaş 2 ay önce
Torpilllll kokuyor ortalık ama adaletli bir alım oldu algısı yapıldı bu kura da.....Yine çakallık yine bir oyun biz alıştık bunlara 20 yıldır zaten hep ayni senaryolar...
44 1 ay önce
NEDEN LİSTE YAYINLANMIYOR HERKES GÖRSÜN BELKİ SİYASİYERİN YAKINLARI ÇOCUKLARI YERLEŞTİ BİR GÖRELİM LİSTEYİ
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?