PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönergesi Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı tarafından Ek Ödeme Yönetmeliği’nin 14’üncü maddesine istinaden “İl Sağlık Müdürlüğü ve Birimleri Kurum Hizmet Yönergesi” yürürlüğe konuldu.

Sağlık Bakanlığı 26.08.2022, 22:00 27.08.2022, 11:13 Cansu Polat
Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönergesi Yayımlandı

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Yönergeye istinaden “İl Sağlık Müdürlükleri ve Birimlerinin Performans Kriterleri” yazısı 1 Temmuz 2022’den itibaren yürürlükten kaldırıldı.

Yayımlanan yazıyla “İl Sağlık Müdürlükleri ve Birimleri Kurum Hizmet Yönergesi” yürürlüğe konuldu.

Yorumlar (21)
Xd 1 ay önce
39 branşa 2,6 çok bence...
Ysp 1 ay önce
Biri şey demis disciyle hemsire bir mi ?yav siz gidin kendinizi 6. Sinif universite okuyan intörnle falan kiyasliyin kendinizi
Aynen aynen 1 ay önce
Sterilizasyon mu hshshshshhshshs intörnken ameliyathanede el yıkamayı bilmeyen bir sürü 39 branşa cerrahi el yıkama öğrettim(hepsi birbirinden farklı yapıyordu açtım yabancı kaynakları okudum ertesi gün gösterdim ve ne oldu biliyor musunuz, hepsi eskisi gibi yapmaya devam etti...)
Hemşire 1 ay önce
Yoo intörnlere sterilasyonu bile biz öğretiyoruz rahat ol sen.
Halk sağlığı laboratuvarı 1 ay önce
Halk sağlığı laboratuvarlarında çalışan mikrobiyoloji ve biyokimya uzmanları yıllardır mağdur. Pandeminin ve tüm aile hekimlerinin tahlillerinin yükünü çeken bu uzmanlar ve diğer personel yine pas geçilmiş. Bir kerede bunların hakkına saygı duyulan bir şey çıksın. Yine yok, yine yok.
Hemşire 1 ay önce
Dişçiyle yoğun bakımda çalışan personelin arasında bu kadar fark olması hakikaten ilginç.
Eşitsizlik 1 ay önce
Dişçiyle pratisyen tabibi eşitlemeyi kesseniz mi artık? Eczacının ne günahı var o zaman?
Diş Hekimi 1 ay önce
Diş hekimiyle yoğun bakım arasında ki farkı laf edenler abi neyin kafasını yaşıyorsunuz aynı puanla mı yerleşmişler aynı yıl sayısında mı okumuşlar bi kendinize gelin artık saçmalığa bak ayrıca dişçi değil diş Hekimi
Allah akıl fikir versin 1 ay önce
Lise mezunu ile bir mühendis, biyolog, kimyager,psikolog aynı kefeye konuyor. Ahlâksız diz boyu. OHZ
Anlamamaktaısraaretmeyin 1 ay önce
Ahh ah şu olayı hala anlayamadınız, bu seyyanen zam yönetmeliği değil, döner sermaye ürettiği halde dağıtılamayan bir sürü doktor vardı, onlar için çıkartıldı. Gidin temel maaşınıza zam isteyin hep beraber.
Parra parra 1 ay önce
Parrra parra parraa
Herkes parra peşinde, gerisi lafı güzaf insanlık gayret fedekarlik nefsi gemlemek, empati yok
Parra parra parra....
Hadi bide şarki diyelim
Bir elinde cımbız bir elinde ayna umurumdami dünya
Yada bir elinde şarap bir elinde Kuran
HSL 1 ay önce
Halk Sağlığı ile ilgili düzenlemenin ivedilikle yayımlanması gerekiyor. Eski kurum şimdiki genel müdürlük adeta bakanlığın üvey evladı muamelesi görüyor. Kurumların birleşmesi en çok bu unutulan birimi vurdu. Nöbet yok, saati 4-5 lira mesai ile PCR çalıştı bu insanlar. Uzman hekiminden biyologuna, lab tekinden laborantina kadar. Kapısındaki hiçbir aileyi mağdur etmeden, 5 dk mola vermeden pedagog hizmeti veren personelleri gördü bu gözler. Karşılığı ise mevcut hakların kaybı oldu. Bakanin böyle bir halk sağlığından sorumlu bir kurum olduğu muhtemelen aklına bile gelmiyordur. Dolayısıyla popülizm her zaman kazanır. Liyakat kaybeder. Hekimlerimizin aldıkları zam bana göre hala yetersiz. Sorun hiçbir sağlık personelinin hak ettiği gelirleri elde edemiyor oluşu. Bilimsel veriler ışığında sağlık personellerinin ve hekimlerin (biliyorsunuz onlar sağlık personeli değil) gelir düzeyleri ile sağlık hizmetlerinin kalitesi arasında pozitif bir korelasyon mevcut. Dolayısıyla ilk basamak sağlık hizmetleri sağlık sisteminin çöküşünün muhtemelen ilk belirtisi olacakt
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?