PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığı Difteri Tetanoz Aşılarını Geri Çekiyor

Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu yaralanma sonucu gebelere yapılan, çocukluk çağında ve yetişkinler de uygulanan difteri tetanoz aşılarının ikinci sınıf B seviyesi düzeyinde geri çekme işlemi yapma kararı aldı.

Sağlık Bakanlığı Difteri Tetanoz Aşılarını Geri Çekiyor

Türkiye ilaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından tetanoz aşılarının toplatılması ile ilgili yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"Turk İlaç ve Serum San. A.Ş. üretim tesisi ile ilgili Kurumumuzun ilgili birimleri ve bilimsel komisyonlarınca yapılan inceleme ve değerlendirmeler neticesinde alınan karara istinaden “Tetadif 0,5 mL IM Enjeksiyonluk Süspansiyon” isimli ürünün halihazırda firma tarafından üretimi ve/veya dağıtımı yapılmış tüm serilerine 19 Kasım 2015 tarihli ve 29537 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Geri Çekme Yönetmeliği’ne göre 2. Sınıf B seviyesinde (nihai kullanıcıya ürünü sağlayan tüm yerlere) geri çekme işlemi uygulanmış olup gereğinin yapılması ilgili paydaşlara duyurulmuştur. Tüm sağlık mesleği mensuplarına ve kamuoyuna önemle duyurulur" ifadeleri kullanıldı.

Bakanlığın açıklamasındaki 'İkinci Sınıf' "Geçici ve tedavi edilebilir sağlık sorunlarının çıktığı veya muhtemel olduğu durumlar" olarak tanımlanıyor. 'B Seviyesi' ise "nihai kullanıcıya ürünü sağlayan tüm yerlere kadar inilmesi" anlamına geliyor.

Yorumlar (2)
112Acil 2 ay önce
112 ler hiç teşvik almıyor.. Al o teşviği bozdur bozdur harca.. Maaşa zam yap sen teşvik falan istemiyoruz sanki sadaka veriyor..
HAK YİYEN KARGALARRRR 4 hafta önce
bu aşıları yaptıranlara bir açıklamanız var mı yok siz var ya siz yatacak yeriniz yok sizin ama hukuk önünde bunların hesabı sorulacaktır yok öyle özür dileme ALLAH AFFETSİN AZ KALDI
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.