Sağlık Bakanlığı Covid Ek Ödeme Yazısını Yayınladı!

Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme için beklenen yazıyı yayınladı. 81 İl Sağlık Müdürlüğüne gönderilen yazıda Covid-19 pandemisi nedeniyle Sağlık tesislerinde yapılacak ek ödeme uygulamasının detaylarına yer verildi. Son dakika ek ödeme yazısı Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı.

Sağlık Bakanlığı 12.01.2021, 20:36 12.01.2021, 21:44 Güler Sağlam
Sağlık Bakanlığı Covid Ek Ödeme Yazısını Yayınladı!

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğünce yayınlanan ek ödeme konulu yazıda 01/11/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 2 ay süreyle ödeme yapılması istendi.

Covid Ek Ödeme Genelgesi Ne Diyor? haberi için tıklayınız

1- Bakanlık personeli yönünden 4/1/1961 tarihli ve 209 sayılı Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Kurumları ile Esenlendirme (Rehabilitasyon) Tesislerine Verilecek Doner Sermaye Hakkında 
Kanunun 5 inci maddesinin ikinci fıkrasmm birinci ve üçüncü cümlesinde yer alan tavan oranlarının, Sağlık Bakanlığına Ait Kurum ve Kuruluşlar ile Devlet Üniversitelerinin ilgili Birimlerinin Birlikte
Kullanımı ile İş birliği Usul ve Esaslan Hakkmda Yonetmelik kapsammda yer alan Üniversite personeli yönünden ise 4/11/1981 tarihli ve 254 7 sayılı Yükseköğretim Kanununun 58 inci maddesinin (c) fıkrasmm birinci bendi ile ikinci bendinin birinci ctimlesinde yer alan tavan oranlarının;

a) Tabiplerden; Covid-19 hastas1 takip ve tedavisi yap1lan saghk tesislerinin;
aa) Covid-19 PCR testi yapılan mikrobiyoloji laboratuvarında,
ab) Covid-19 için ayrılmış polikliniklerde,
ac) Covid-19 için ayrılmış servislerde,
aç;) Covid-19 için ayrılmış yoğun bakımlarda,
ad) Acil servislerin Covid-19 için ayrılmış alanlarında,
ae) Sadece Covid-19 hastalanna hizmet sunmak üzere evde sağlık hizmetlerinde,

Görevlendirilenlere, fiilen gorev yaptlklan süreler için %100'ü, kalan süreler için Ek tabloda belirlenen oranlar,

b) Tabip dışı sağlık hizmetleri sınıfı personelinden Covid-19 hastası takip ve tedavisi yapılan sağlık tesislerinin;

ba) Covid-19 PCR testi yapilan mikrobiyoloji laboratuvarında,
bb) Covid-19 için ayrılmış polikliniklerde,
be) Covid-19 için ayrılmış servislerde,
b9) Covid-19 için ayrılmış yoğun bakımlarda,
bd) Covid-19 için ayrılmış  görüntüleme alanlarında,
be) Acil servislerin Covid -19 için ayrılmış alanlarında,
bf) Sadece Covid-19 hastalarma hizmet sunmak Uzere evde sağlık hizmetlerinde,

Görevlendirilenlere, fiilen gorev yaptlklan süreler için %100'ü, kalan süreler için Ek tabloda belirlenen oranlar,

TIKLAYIN

c) Tabip dışı sağlık hizmetleri sınıfı personelden, (b) fıkrasında sayılan yerlerde gorevlendirilenlere fiilen gorev yaptıkları süreler için tavan ek odeme tutanna esas katsayısı 2 (iki) olarak alınır.
ç) Hesaplamalarda aktif gün katsayısı kullanılır.

2- ilgili ek odeme doneminde her bir personel için Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek Odeme Yapılmasına Dair Yonetmelik kapsammda hesaplanan mesai içi brüt ek 
odeme tutan ile 1 inci maddeye gore hesaplanan brüt ek odeme tutarı karşılaştırılarak ytiksek olan tutar esas alınır. Bu şekilde yapılacak ek odeme tutarı mesai için tavan ek ödeme tutarını geçemez.

3-Buna gore, Kasım ve Aralık 2020 ek odeme donemleri için ek odeme dağıtım kararı kesinleştirilmeden once sağlık tesislerinde gorev yapan tüm personelin COViD-19 için ayrılmış alanlarda odemeye esas çalışma yer ve birimlerini ve çalışma sürelerini gösterir listeler ile hesaplanan odemeye esas tutar için Sağlık Müdürlüğüne onay için gonderilecek ve odemeler İl Sağlık Müdürlüğünün uygun görüşünden sonra yapılacaktır.

1.Basamak, 112 ACİL, tsm vb birimler için Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ayrıca bir yazı yayınlayacak. O yazı yayınlanır yayınlanmaz sitemizde olacak.

Tabip dışı sağlık hizmetleri sınıfı personelinden; Covid-19 için ayrılmış poliklinik, servis, yoğun bakım, görüntüleme ve acil servis acil servis alanlan ile Covid-19 PCR testi yapılan mikrobiyoloji laboratuvarına gorevlendirilenlere görev yaptıkları süreler için; % 100 - bu alanlarda çalışmayan sağlık hizmetleri sınıfı personeli ile tabip dışı diğer personele Ek tabloda belirlenen oranlar, esas alınarak ek odeme hesaplanması yapılacak. 

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (18)
Hemsire 4 ay önce
Ya vermemek için ellerinden gelenini yapmışlar.maddeleri okurken aruz ölçüsüyle yazılmis divan edebiyatindan bir şiir okudum sanki.mefgulu mefailu faiulun.
Sağlık 4 ay önce
Ne güldüm ya yoruma haklısınız gerçekten ülkede eğitim bitmiş özel sektör bile bu gibi yazilarla uğraşmiyo eğitimsiz denilir ama adam çıkıp şu kadar ek ödeme deyip olayı bitiriyor bu kadar şiir yazıp zeka seviyelerini belli etmelerine gerek yok aylık bi para ver net bi rakam olsun onun üzerinden günlük saatlik hatta dakikalık hesapla bu kadar zeki insanlarin üst mevkilerde olması ülkenin neden bu halde olduğunun göstergesi...adamların kafası böyle personeli ezmek için saçma yazılar yazmaya çalışıyo eminim kendileri de ne yazdıklarını bilmiyorlardır yazık çok yazık...
ali veli 4 ay önce
eccük önden iki dişinizi sıkın. Hıııı deyince bitecek.
Pezevenk 4 ay önce
Alahınız ve kitabınızın olmadığını şindi dahada anlamoş olduk. İtin önüne kemik atar gibi bu ne?
AH yalan Dünyaa 4 ay önce
Sağlık personelini adam yerine koymadınız.cebimizde azda olsa para kalırdı.şimdi oda yok.sağlıkçıya ek ödeme diye reklem yapıyorsunuz.zaten hakkımız bu 2 aydır vermiyorsunuz.1/4 yüksek lisans mezunu sağlık memuruyum aldığım 150 tl.tavandan ya hani benimde tavanım 150 tl.herkes 10 da işe gider 2 saat öğle arası yapar 4 te evine gider.sağlıkçılar öylemi.kurum değiştirmek istedik.muvafakat vermiyorsunuz.verdiğiniz komik rakamlarla siz adam değilsiniz diyorsunuz.sizi Allaha havale ediyorum...
Hışıma uğramış sağlıkçı 4 ay önce
İki aylık , artık sağlığın her konuda laçkası çıktı,kolay kolay düzelmezde çalışılacak kurum değil.. gerçekten başka kurumlarda çalışmak bana cazip hale geldi ..
Aferin size 4 ay önce
Hala anlamadınız mı, bu kadar ince ince hesap yapan, size TEK ÖDEME verirmi hiç, malumsene üye olmayı ihmal etmeyin sakın, onlar olmasa hiçbirşey alamazdınız! İyiki varsınız siz olmasanız maaş bile vermezler bize, sakın üyelikten ayrılayım falan demeyin, kötü günler geride kaldı, şimdi daha kötü günler bizi bekliyor.
Manisa 4 ay önce
Bu nedir böyle, yazık, teknik personeller yok
Sağlık memuru 4 ay önce
Yazıklar olsun elle tutulur bir kazanım elde edilemedi bir tavan lafı ile de tüm medya çift maaş alıyoruz havası oluşturdu. Bakan Berat istifa etti ama tavan ek ödeme safsatası devam ediyor. Bir kez daha anladık ki bu sağlık çalışanlarının hakkını ödemeyeceksiniz.
Hemşire 4 ay önce
Filyasyon kasım aralıkta yoktu değil mi yazıklar olsun
Sağlıkçı 4 ay önce
Filyasyon 1. Basamak sağlık tesisinde yer alıyor . Bu 2, ve 3. Basamak için yayınlanan yonetmelik
Ali veli 4 ay önce
Evde saglık=filasyon, var yani
filyasyon 4 ay önce
filyasyona yapılmaz olur mu bu başka bir şey bence. Asıl alması gereken filyasyon zaten
Mahmut Recai 4 ay önce
Allah belanı versin sağlıksen.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?