Sağlık Bakanı Kürsüye Vura Vura Konuştu: İddialar Gerçek Dışıdır! - Video Haber

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, TBMM’de yaptığı konuşmada Şehir Hastanelerine devlet tarafından hasta garantisi verildiği iddialarının gerçek dışı olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı 15.12.2019, 18:43 15.12.2019, 18:47 Güler Sağlam
Sağlık Bakanı Kürsüye Vura Vura Konuştu: İddialar Gerçek Dışıdır! - Video Haber

TBMM’de Sağlık Bakanlığının 2020 yılı bütçe görüşmelerinde Hükumet adına söz alan Bakan koca,, Sağlık Bakanlığının faaliyetlerine ilişkin Genel Kurul’a hitap etti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şehir hastanelerine ilişkin iddialar hakkında da açıklamalarda bulundu.

TIKLAYIN

Konuşmasında, şehir hastanelerine devlet tarafından hasta garantisi verildiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirten Koca, “Şehir Hastanelerinde hasta garantisi verildiği iddiaları gerçek dışıdır. Ayrıca ne Bakanlığımızca, ne de Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından bugüne kadar herhangi bir borç üstlenim anlaşması imzalanmış değildir.” ifadesini kullandı.

Şehir hastaneleri ödeneklerinin bütçede ayrı bir kalem olarak yer aldığını söyleyen Koca, “Herhangi bir borç üstlenim anlaşması imzalamış değiliz” dedi.

Ankara Şehir Hastanesi açıldığından 148 bin 234 hastaya 112 acil servis ambulansları ile müdahale edildiğini belirten Koca, “11 bin 511’i Ankara Şehir Hastanesine sevk edilmiştir.” dedi.

Yorumlar (0)
1
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?