Sağlık Bakanı iddialarla ilgili açıklama yaptı: Aslı yok

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bayramdan önce bir gazetede hakkında çıkan kendi üniversitesine ayrıcalıklı yetki haberiyle ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.

Sağlık Bakanı iddialarla ilgili açıklama yaptı: Aslı yok

Fahrettin Koca tarafından yapılan yazılı açıklamada, önümüzdeki iki ay içerisinde sağlık turizminde lansman yapılacağı açıklamasının ardından, içlerinde Kurucusu olduğu Medipol Üniversitesinin de bulunduğu 21 vakıf üniversitesine sağlık turizmi yetki belgesi verildiği yönündeki iddiaların basında yer almadığı aktaran Koca, daha önce çıkan haberlerde olduğu gibi bu konudaki haberlerde, şahsıma yönelik başlatılan karalama kampanyasının bir parçasıdır diyerek, tamamen tutarsız, akıl dışı ve maksatlı yapılan bu haberler sonucunda, memleketimiz için başlattığımız hayırlı işlere imza atmaktan geri durmayacağız dedi.

Bu tarz tezvirat haberlerle mücadele etmek her ne kadar zor olsada, hedeflerimizden şaşmamız söz konusu değildir diyen Koca, gerçekle alakası olmayan söylenti türü haberler ile bu haberlerden yola çıkarak planlı şekilde tarafımıza atılan iftiralarla sözüm ona haber üreten kesimler, hem en temel basın ilkelerini yok saymakta hem de bile isteye belirli odakların çıkarlarına alet olmaktadırlar” açıklamasında bulundu.

BAKANLIĞIMDAN ÖNCE O BELGE MEDİPOL’E VERİLDİ

Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı Hakkında Yönetmeliğin çıkış tarihine dikkat çeken Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 13 Temmuz 2017 tarihli ve 30123 sayılı Resmi Gazeteye atıfta bulunarak o tarihte Bakan olmadığını vurgulayarak, yönetmelikte zikredilen asgari hizmet sunum standartlarını taşıyan Türkiye’de 70 aracı kuruluş, 105 kamu sağlık tesisi, 23 kamu üniversite hastanesi, 21 vakıf üniversite hastanesi, 560 özel sağlık tesisi olmak üzere toplam 779 kuruluş 'Sağlık Turizmi Yetki Belgesi' almaya hak kazanmış, Bakan olmadan önceki tarih olan 11/05/2018 tarihinde bu belgeyi alan Medipol Mega Hastanesi, bu belgeyi almaya hak kazanan 779 kuruluştan sadece bir tanesidir dedi.


TIKLAYIN

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-5
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?