Safranbolu'daki Hastanede kan alma ünitesi, tuvaletler arasında

Safranbolu İlçe Devlet Hastanesiyle ilgili gündeme gelen habere göre, Hastanenin kan alma ünitesi bodrum kattaki tuvaletler arasında bulunuyor ve vatandaşlar bu durumdan oldukça rahatsızlık duyuyorlar.

Sağlık Bakanlığı 22.08.2019, 22:08 25.08.2019, 20:23 Güler Sağlam
Safranbolu'daki Hastanede kan alma ünitesi, tuvaletler arasında

Geçtiğimiz hafta da bir haber ajansı tarafından servis edilen haberde, Safranbolu İlçe Devlet Hastanesi Kepeng Kapattı denilmiş, Devlet Hastanesinde doktor kalmadığı, bu nedenle hastaneye başvuran hastaların en yakın hastane olan Karabük Eğitim Araştırma Hastanesine zorunlu olarak yönlendirildikleri aktarılmıştı. 

TIKLAYIN

Bu haberle gündeme gelen Safranbolu İlçe Devlet Hastanesi şimdide yeni bir haberle gündeme geldi. Whatsapp ihbar hattımıza gönderilen bir şikayete göre, hastanede yaşanan sorunlara bir yenisi daha eklenerek, kan alma ünitesiyle ilgili yönetimin sergilediği ilginç yöntem haber merkezimize iletildi.

ŞİKAYETLER BİTMİYOR

Hastanede doktor bulamamaktan dert yanan bir çok hasta ve hasta yakını, bunun yanında hastanenin bodrum katındaki tuvaletler arasında hizmet veren biyokimya Kan alma ünitesinin yeride adeta vatandaşlara illallah dedirtti. Biyokimya Kan Alma biriminin her iki yanında da tuvaletler olması, oluşan uzun kuyruklar nedeniyle sıra beklemek zorunda kalan hastaların bu esnada tuvalet kokusundan bayılma derecesinde rahatsızlık yaşadıkları aktarıldı. 

Bir çok hasta ve hasta yakını yaşanan durumdan şikayet ederek, tedavi olmak için geldikleri hastanede, adeta tuvalet kokusuyla cezalandırıldıkları dile getirilirken, kan alma ünitesinin çevresinde bulunan temizlik malzemeleri, paspaslar gibi malzemelerinde ciddi rahatsızlık verdiğini söylediler. Pis kokuların yanında ayrıca birçok vatandaşın bodrum katta bulunan kan alma ünitesine ulasmakta zorluk çektiği, bu birimin hastanenin üst katlarında ve hijyenik bir yerde olmasını talep ettiklerini söylediler.

Yorumlar (0)
-3
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?