Kalite Değerlendirmeleri Sonucuna Göre İlk On İl

Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri Sonuç Raporuna göre Türkiye birincisi il ve listeye giren ilk on il açıklandı. Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri Sonuç Raporuna göre puanlar ve ilk on il şöyle…

Kalite Değerlendirmeleri Sonucuna Göre İlk On İl

Sağlıkta Kalite Sisteminin amacı; Türkiye’de sağlık hizmeti sunan tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında hasta ve çalışan güvenliği ile memnuniyetinin sağlanması aynı zamanda etkin etkili zamanında ve hakkaniyet çerçevesinde hizmet sunulmasıdır.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Verimlilik Kalite ve Akreditasyon Dairesi Başkanlığının 2019 yılı Ocak ayında Yayınlamış olduğu Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri Sonuç Raporuna göre Kırşehir 95,25 puan alarak Türkiye Birincisi oldu.

Konuyla ilgili Kırşehir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu yapmış olduğu açıklamada;

“Ahiler diyarı Şirin Kırşehir’imize yakışır bir sonuç olmuştur. İlimiz Sağlıkta Kalite Standartları esas alınarak değerlendirilmesi sonucu Türkiye Geneli Kalite ortalamasında birincilikte onurlandırılmıştır. Sağlık Kuruluşlarımızda çalışan arkadaşlarımızın özverili ve gayretli çalışmaları neticesinde ilimiz bu dereceyi almıştır. Üstad Neşet Ertaş’ın “Aşk ile çalışan yorulmaz” sözünü şiar edinerek özveri ve gayretle görevini yerine getiren tüm çalışanlarımızı tebrik ediyorum. Bundan sonraki süreçte de kalite ve başarıyı daha da arttırarak Kırşehir’e yakışan bir hastane profili oluşturmak için çaba göstereceğiz. Bu süreçte emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ederim.” açıklamalarında bulundu.

S.NO İLLER ORTALAMA KALİTE PUANI    
1 KIRŞEHİR 95,25    
2 BURDUR 94,57    
3 KARABÜK 94,03    
4 BARTIN 91,90    
5 HAKKARİ 91,68    
6 KOCAELİ 91,68    
7 ELAZIĞ 91,62    
8 DENİZLİ 91,03    
9 KAYSERİ 90,79    
10 GAZİANTEP 90,59
Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2019, 05:26

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER