İzmir'in Yeni Sağlık Müdürü Prof. Dr. Nurettin Ünal Oldu

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi olan Prof. Dr. Nurettin Ünal, İzmir İl Sağlık Müdürü olarak atandı. Daha önce İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Başhekim olarak görev yapan, İzmir'in sevilen simalarından olan Prof. Dr. Nurettin Ünal, artık büyükşehir de sağlığın patronu olarak görev yapacak.

saglikpersonelihaber.net
İzmir'in Yeni Sağlık Müdürü Prof. Dr. Nurettin Ünal Oldu

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi olan Prof. Dr. Nurettin Ünal, İzmir İl Sağlık Müdürü olarak atandı. Daha önce İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Başhekim olarak görev yapan, İzmir'in sevilen simalarından olan Prof. Dr. Nurettin Ünal, artık byükşehir de sağlığın patronu olarak görev yapacak.

PROF. DR. NURETTİN ÜNAL KİMDİR?

Prof. Dr. Nurettin Ünal; lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1977 yılında tamamlamıştır. 1981 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığını, 1995 yılında da Çocuk Kardiyolojisi Uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. 1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Yardımcı Doçent; 1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Pediatri Bilim Dalı’nda Doçent; 2004 yılında da Profesör ünvanını almıştır.

TIKLAYIN

1985-1990 yılları arasında Zonguldak Çaycuma Devlet Hastanesi Başhekimliği’nde görev yapan Prof. Dr. Nurettin Ünal; 1995-1996 yılları arasında İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevini yürütmüştür.

2000-2004 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Uygulama ve Araştırtma Hastanesi Fatura İnceleme Komisyonu Başkanlığı, 2003-2009 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Uzmanlık Eğitimi Komisyonu (UZEK) Üyeliği, 2010-2013 yılları arasında Doktor Behçet Uz Çocuk Hastanesi Dergisi Editörlüğü yapan Prof. Dr. Nurettin Ünal; 2009-2013 yılları arasında TC Sağlık Bakanlığı Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi EAH Başhekimliği, 2017-2019 yılları arasında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği görevinde bulunmuştur.

Prof. Dr. Nurettin Ünal 04/01/2019 tarihinde de Dokuz Eylül Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne Başhekim Vekili olarak atanmış olup, halen Çocuk Kardiyoloji Bilim Dalı Başkanlığı görevine de devam etmektedir.

Ayrıca 150 civarı yurtiçi ve yurtdışı yayın, 200 civarı yurtiçi ve yurtdışı sözlü yazılı bildiri sunumu da mevcuttur.

saglikpersonelihaber.net ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 17:23

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER