Haziran Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası İlanı

Haziran Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası ilanı Bakanlık tarafından nihayet yayınlandı.

Haziran Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası İlanı

İlan Metni ve Münhal kadrolar yayımlanmıştır. Başvurular 02.07.2020 tarihi saat 18:00'e kadar Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacaktır.

İLANA DAİR ÖNEMLİ NOTLAR:

İLANLA İLGİLİ TÜM SORULARINIZA EDİTÖRLERİMİZ SAYFA ALTINDA YER ALAN YORUM BÖLÜMÜNDEN CEVAP VERECEKLERDİR! 

2020 Yılı Haziran Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası 23.07.2020 tarihi Perşembe günü noter huzurunda bilgisayar ortamında gerçekleştirilecektir.

Başvurular; Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde (https://yhgm.saglik.gov.tr/) yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden e- devlet kapısı kimlik doğrulama sistemi ile giriş yapılarak yapılacak. En fazla on (10) tercih yapılabilecektir.

Başvuracak adaylar,  29 Haziran 2020 Pazartesi– 02 Temmuz 2020 Perşembe Saat 18:00’e kadar arasında PBS üzerinden başvuru formunu elektronik ortamda doldurup, tercihlerini kaydedip kesinleştireceklerdir. Kesinleştirme işlemi yapıldıktan sonra başvuru bilgileri ve tercihlerde değişiklik yapılamayacaktır. Kesinleştirilmeyen başvurular dikkate alınmayacaktır. Kesinleştirilen başvuru formu fiziki evrak olarak ayrıca gönderilmeyecektir.saglikpersonelihaber.net

2020 Yılı Haziran Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurasında yerleştirilenlerin ayrılışları atanma tarihinden itibaren 30 (otuz) gün içerisinde yapılacaktır.

Kura son başvuru tarihi itibariyle kadrosunun bulunduğu ilde son atanma tarihinden itibaren fiilen en az 2 yıl çalışmış olan personelin müracaatları kabul edilecektir.

Devlet Hizmeti Yükümlüsü olarak atanan personel için DHY’sini tamamlamış olmak şartıyla atandığı ilde 2 yıl çalışmış olma şartı aranmayacaktır.

Bu kuraya müracaat edecek personel yalnızca iller arası tercih yapabilecektir.

Ancak halen kadrosunun bulunduğu ile eş, sağlık ve öğrenim mazereti ile atananlar görev yaptığı ilde fiilen (2) iki yıl çalışmış olması şartıyla müracaatını yapabilecektir.

Kuraya başvuran personelin yerleştirme işlemleri 01.07.2020 tarihine göre hesaplanan ve ilan edilen hizmet puanları esas alınarak yapılacaktır.

Kuraya başvuran personelin hizmet puanlarına itirazları PBS üzerinden alınacaktır.

TIKLAYIN

İnceleme neticesinde uygun görülmeyen başvurular, ret gerekçeleri ile birlikte tebligat yerine geçmek üzere PBS üzerinden ilan edilerek, elektronik ortamda itirazlar alınacak ve neticeleri PBS üzerinden ilan edilecektir.

2019 Yılı Eylül Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası ve 2020 Yılı Ocak Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası sonucu yerleşen personelin bu kuraya başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kura son başvuru tarihi itibariyle son 1 (bir) yıl içinde Sağlık Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 16, 19, 20, 21 26. ve 31. maddelerine göre ataması yapılan personelden atama kararını kendi talepleriyle iptal ettirenlerin bu kuraya müracaatları kabul edilmeyecektir.

Sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfında görev yapmakta iken sözleşme imzalayan personel (sözleşmeli idareciler) bu kuraya müracaat edebilecekler. Kura sonucu yerleşen personelin kura tarihinden itibaren en geç 30 (otuz) gün içinde sözleşmelerini feshetmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde atamaları yapılmayacaktır.

Aylıksız izinde olan (doğum, askerlik vb.) personelin başvuruları kabul edilecek olup bu kapsamda yerleşen personelin kura tarihinden itibaren en geç 30 (otuz) gün içinde göreve başlamaları gerekmektedir. Aksi takdirde atamaları yapılmayacaktır.

Kura son başvuru tarihi itibariyle; 4924 sayılı Kanuna göre halen sözleşmeli çalışan personelin başvuruları kabul edilmeyecektir.

657 sayılı Kanunun 4/B maddesi ve 663 sayılı KHK nın 45/A maddesine göre çalışmakta olan sözleşmeli personelin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kura son başvuru tarihi itibariyle; DHY’si devam edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Kuraya başvurdukları tarih itibariyle DHY’si bitenlerin ilgili İl Müdürlüğünden (30/11/2007 tarihli ve 191703 sayılı yazı ekindeki forma uygun olarak) alacakları belgeyi PBS üzerinden elektronik ortamda kaydetmeleri gerekmektedir.

Kuraya başvuran personelden başvurularını iptal ettirmek isteyenlerin 03.07.2020 Cuma – 20.07.2020 Pazartesi günü saat 18.00’e kadar PBS üzerinden kura iptal başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Kura başvurusunu iptal ettirenler bu kuraya yeniden başvuruda bulunmayı talep edemeyeceklerdir.

Başvuru ve Takip İşlemleri İçin Tıklayın...

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2020, 00:23

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan Çolak
Serkan Çolak - 6 gün Önce

pbs sisteminde nüfus bilgilerinde hata uyarı verıyor,anasayfadan tercihler denendiğinde ise hata oluştu uyarısı veriyor.birçok kişi galiba bu sorunu yaşıyor.bu sorunla ilgili bilginiz varmı?

Nurhan clksu
Nurhan clksu - 6 gün Önce

Pbs üzerinden bende sorun yaşıyorum hata veriyor bilginiz olsun başvuru yapamıyorum

Saglik
Saglik - 6 gün Önce

Yapılmayan il ici tayinlerin ardından il dışı ile kadrolar dolacak....pandemi süreci denildi bazı illere helal olsun yaptılar il ici tayinlerini genel anlamda korkak müdürlükler cesaret edemedi il ici tayinlere şimdi iller arası ile boş olan kadrolar dolacak il içindeki personel mağdur edilecek hak mi bu adalet mi bu şimdi....

Aydın avcı
Aydın avcı - 6 gün Önce

Ben bulunduğum görev yerime temmuzun 5inde başlayış yapmıştım başvurular 2sinde bitiyor yine de başvuru yapabilir miyim?

Editör
Editör @Aydın avcı - 6 gün Önce

Başvurunuzu mutlaka yapınız ancak 5 temmuz'da doluyorsa süre son başvuru tarihi 2'si olduğu için red cevabı alacaksınızdır.

Zeki seran
Zeki seran - 6 gün Önce

663 45/a sözleşmeli hemşire eş durumu başvurusu ne zaman herhangi Bilgi bulunmuyor hiçbir yerde

Osman AKIN
Osman AKIN - 6 gün Önce

Münhal kadroların pdf açılmıyor editörün dikkatine

Editör
Editör @Osman AKIN - 5 gün Önce

Kontrol edildi, bilgi verdiğiniz için teşekkür ederiz.

kubberkay
kubberkay - 6 gün Önce

akşam her branşa yerler açılmıştı.teknolog hariç neden iller arası açılmamış.

Ayşe Atay
Ayşe Atay - 6 gün Önce

Günaydın tercihler yapıldıktan sonra acaba eskiden olduğu ğibi bakanlığımıza çıktı gönderılecekmi .teşekkürler

Editör
Editör @Ayşe Atay - 5 gün Önce

Hayır gönderilmeyecek. İlanda "Kesinleştirilen başvuru formu fiziki evrak olarak ayrıca gönderilmeyecektir." ibaresi yer almaktadır.


SIRADAKİ HABER
Please insert below script in to upper part of body section. -----------------------------------------------------------------------------------------------------