PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Entegre Hastaneler de Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğüne Bağlanıyor

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın talimatı sonrasında Halk Sağlığı Genel Müdürlüğüne bağlı nüfusu az olan ilçelerde bulunan Entegre Hastaneler, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğüne bağlanıyor.

Entegre Hastaneler de Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğüne Bağlanıyor

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren Entegre Hastanelerin de Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğüne bağlanması kararı alındı.

E2 ve E3 statüsünde bulunan ilçe entegre hastaneleri Halk Sağlığı Genel Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerini sürdürüyordu.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğüne bağlanması yönündeki talimatının ardından Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü bilgi, belge ve verilerin ivedilikle Bakanlığa gönderilmesini talimatlandırdı.

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğüne bağlı entegre hastanelerin, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğüne bağlanmasıyla ilgili olumlu görüşlerin yoğunlukta olduğu ve bu sayede entegre hastanelerde görev yapan personelin de mali yönden diğer hastanelerle eşitleneceği belirtiliyor.

Yorumlar (20)
PES 2 hafta önce
Bu entegre hastanelerin müdürleri kimdir nerde nasıl çalışır bide buna bakın
Hayırdır inşallah 2 hafta önce
Nesini merak ettin sorda söyleyeyim. Ne iş yaparlar.
Fenerbahçe 2 hafta önce
Kaliteli idareciler olmalı. İki yıllık insanları hastane müdürü yapıyorlar. Çalışanlara mobbing uyguluyorlar. Lütfen daha kaliteli idareciler.
2 yıl mı? 2 hafta önce
Hocam hangi devirde yaşıyorsun iki yıllık idareci mi kaldı. Biraz araştır. Yorum yapmış olmak için yapma. Sus da diğer yorumları okuyalım.
Aile hekimleri 2 hafta önce
Yıllardır nöbet tutmadan fazladan para alan. Hastaneye sırtını yaslayarak gider parasını evin giderlerine kullanan personeller arasında huzursuzluk çıkartan aile hekimleri ne olacak. Bu adamları kapı önüne mi koyacaksınız acil çözüm lazım. Bunların hakkını yiyemezsiniz.
Cc okhaca 2 hafta önce
Entegre hastanelerin yöneticileri de değişsin. Çalışanlara zulmediyorlar.
Hemşire 2 hafta önce
İlk defa doğru bi karar verildi, entegreler sahipsizdi. 112 nin acil genel müdürlüğü, hastanelerin kamu hast genel müdürlüğü haklarını gözetiyordu. Halk sağ. Gen. Müdürlüğü uyuyordu. Pandemide covid poz.hastalara baktık 1 kuruş ödenmedi, başta halk sağ gen müdürlüğü yetkilileri olmak üzere tüm yetkililere hakkımı helal etmiyorum.
Misafir 2 hafta önce
Sayın bakandan ricamız köşeye atılan sahip çıkılmayan hudut sahiller sağlık müdürlüğününde halk sağlığına bağlanması veya lav edilmesi
Doğrucu Davut 2 hafta önce
Entegre hastanelerden aile hekimlerini yollamadikça hiç bir şey beklemeyin. Ballı sözleşme, yalandan nöbetler, sarf malzemesi almaz, hastaneden geçinmeye bakar. Ne mesaisine uyar, ne elemanı çalışır, ne koruyucu hekimlik yapar. İdare uyardikça organize olup müdürlükteki torpillerini ortaya koyarlar, idarenin de eli kolu bağlanır, bunlarla iyi geçinmek zorunda kalır. Entegrelere ne başhekim dayanıyor, ne müdür. Herkes kaçma peşinde bunlar yüzünden. Aile hekimleri hastaneyi terk etsin, idari sorunların yarısı düzelir. Kalan yarısı mali olarak diğer hastanelerin çok gerisinde kaldık. Artık onu da çözmek sizin işiniz.
Zeki 2 hafta önce
Sayın Bakan niçin inat ediyorsunuz daha önceki sistem bundan çok daha iyiydi. Sözleşmeli yöneticilik sistemini iptal edin tüy bitmemiş yetimin hakkı devletimizin cebinde kalsın.
bjk 2 hafta önce
Kesin öyledir
Sonuç negatif 2 hafta önce
İşiniz gücünüz bir yerleri biryerlere bağlamak. Sonuç ise hep hüsran hep hüsran . Hiçbir şekilde yönetiminiz sonuç vermiyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.