PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Cumhurbaşkanının Sağlıkçılarla Yapacağı İftar Programı Günü Değişti

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nden 81 ile gönderilen resmi yazıda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlık çalışanlarıyla iftar programı yapacağı duyurulurken, programın günü öne çekildi.

Sağlık Bakanlığı 21.04.2022, 07:32 22.04.2022, 03:00 Cansu Polat
Cumhurbaşkanının Sağlıkçılarla Yapacağı İftar Programı Günü Değişti

28 Nisan günü olarak belirlenen iftar programı 21 Nisan Perşembe günü olarak değiştirildi.

Geçtiğimiz hafta gönderilen yazı ile 81 ilden sağlık çalışanlarının davet edildiği iftar programı detayları Bakanlık tarafından paylaşılmıştı. "Sağlık Çalışanları İftar Programı’na" katılım için isim listeleri istenirken programının günü ani bir kararla bir hafta önceye çekildi.

28 Nisan’da gerçekleşmesi planlanan iftar programı Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın programındaki yoğunluk nedeniyle 21 Nisan tarihine ertelendi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da katılması beklenenen program 21 Nisan Perşembe günü gerçekleşecek. 

HABERİN GEÇMİŞİ

Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Prof.. Dr. Mustafa TAŞDEMİR imzalı 81 İl Sağlık Müdürlüğüne gönderilen yazıyla Cumhurbaşkanlığı himayelerinde sağlık çalışanlarına motivasyon sağlamak sağlamak amacıyla 28 Nisan 2022 tarihinde Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Sağlık Çalışanları İftar Buluşması Programı düzenleneceği duyuruldu.

Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü başlıklı 81 ile gönderilen talimatta, ''Cumhurbaşkanlığı himayelerinde sağlık çalışanlarına motivasyon sağlamak amacıyla 28 Nisan 2022 tarihinde Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Sağlık Çalışanları İftar Buluşması Programı düzenlenecektir.'' ifadelerine yer verilidi.

Ayrıca yazıda, "Söz konusu programa konaklama giderleri hariç, her türlü ulaşım, yolluk ve yevmiyelerin kurumunuz tarafından karşılanacak şekilde İl Sağlık Müdürü dahil 5'er kişinin katılımının sağlanması, katılım sağlayacak kişilerin belirlenmesinde yönetici ve sağlık çalışanı çeşitliliğine dikkat edilmesi ve isim listelerinin 22 Nisan 2022 tarihinden "xxxxx@saglik.gov.tr" adresine gönderilmesi önem arz etmektedir." denildi.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER
Yorumlar (16)
Ahmet uyduran 3 ay önce
Hadı bakalım sağlık sen ve akp nın torpili ile gelen bashemsıre tayfası sızı davet etmıs.Gidin yıne bir güzel yiyin hayat size güzel.
hemşire 3 ay önce
sen gitseydin sana ne derlerdi acaba?
sağlıkçı 3 ay önce
Biz iftar değil, Mübarek Ramazanda Dr ve sağlıkçılara verilen özlük ve mali hakların yerine getirilmesini istiyoruz. Üst düzey sözler bile hala tutulmuyorsa biz neye güveneceğiz.
ali 3 ay önce
gel 2023 gel
sağlıkçı 3 ay önce
Yemeğe katılanlar sahada aktif olarak çalışanlarmı? Poliklinikte, acilde,serviste halkla iç içe çalışanlarmı? yoksa torpille koltuklarda oturanlarmı?
Tıbbi Sekreter 3 ay önce
vay arkadaş genel müdürlüğünün yazışmasını yapan bile hemşire unvanında biz boşa konuşuyoruz...
Doktor 3 ay önce
Bence 28 Nisan'da en azından meclisde olacak özlük hakları ile ilgili kanun teklifi. Bayram gelmeden de çıkaracaklar ve mayisda da yeni kanuna göre ödeme alacağız. Zaten bu ay çok tuhaf bir durum oldu. Performans bordrosu ayın 14 ünde e-devlet e düştü. Şok olduk. Herkes şaşırdı. Tabi maaşla ödeme yapmadılar ama kanaatimce ptesi ödeme yapılır veya en geç kanunda belirtilen gibi 20 sinde. Aralıktan beri performans ödemesi ayın son iş günü yapılıyordu. Bordrosu da ödemeden sonra sisteme giriyordu. Bakalım güzel şeyler oluyor. Bu yazdıklarım sadece benim şahsi kanaatim. İnsaAllah 20 sini bulmaz. Yoksa paramız parça parça olup bir şeye yaramaz hale geliyordu
Dr 2 ay önce
Hocam hâlâ inanıyorsunuz ya pes... Bunlar sağlık bakanlığı personeli için hiç bir şey yapmazlar. Hepsi günü kurtarmak için. Ayın 21 oldu ne performans ne nöbet yattı. Çok iyisersiniz.
sağlıkçı 3 ay önce
laf değil icraat bekliyoruz. keşke bu kadar iyimser olabilsek.
odamı ertelendi 2 ay önce
müjde günü iftar günü ... seyyanen... hep başka tarihe...bir tarihten başka tarihe
Doktor 2 ay önce
Kendisini Tanrı gibi gören, 2 soğan 2 et parçasına yaşayan ve buna şükredelim diyen çomarlarla beraber hepinize afiyet olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?