Covid Ek Ödeme Genelgesi Ne Diyor?

Personel Sağlık Covid Ek Ödemesi Kimleri Kapsıyor? Bakanlığın ek ödeme Genelgesi Ne Diyor? Bakan Fahrettin Koca'nın Makam Olur’u ile yayınlanan covid ek ödeme genelgesi detayları haberimizde. Covid-19 pandemisi nedeniyle Sağlık tesislerinde yapılacak ek ödeme uygulamasının detaylarını anlatıyoruz.

Sağlık Bakanlığı 12.01.2021, 21:25 13.01.2021, 01:01 Güler Sağlam
Covid Ek Ödeme Genelgesi Ne Diyor?

1-) Acil servis ameliyathane yoğun bakım diyaliz Tavan katsayısı 2 olacak ama % 66 oranında dağıtılacak bu birimlere ama Covid için ayrılmış acil servis, yoğun bakım covid polokinlikler ve covid servislerinde çalışanlar  bu birimler tavandan alacak arkadaşlar ameliyathane personelleri %66 dan alacak.

2-) Röntgen birimi ek ödeme alacak, covid 19 görüntülemeye bakıyorlar tavandan ama Laboravator birimi covid 19 PCR testi yapıyorsa tavandan alacak yoksa onlarda %66 alacak.

3-) 1 gün Covid alanda görevli olan 1 günlük riskli birim tavan katsayısından hesaplanacak Yani Covid alanda çalışılan günler kadar riskli birimden hesaplanacak. (Bir önceki, dağıtılan tavan ek ödemedeki gibi )

***1.Basamak, 112 ACİL, tsm vb birimler için Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ayrıca bir yazı yayınlayacak. O yazı yayınlanır yayınlanmaz sitemizde olacak.

4-) Ayda 5 gün yılda 12 günü geçmeyen izinler kesilmeyecek covid 19 virüsüne yakalan personellerin durumları başhekimlikce belgelendirilecek. 

5- Eski yönetmelikten farklı olarak her covid hastası bakana % 100 tavan ödemesi yapılmayacak. Çalışılan birimin covid için ayrılmış olması lazım. "Ben acilde görev yapıyorum bazen covid hastası da geliyor" diye % 100 alınmayacak.

TIKLAYIN

6-Covid servisi dışında çalışan tabip ve diş tabibi % 36'dan % 45'e yükseltildi. Diğer personel sabit ödemeye denk gelen % 66 alacaklar.

7- Muhtemelen tepkiler üzerine Din Hizmetleri Sınıfına verilen % 100 oran % 43'e düşürüldü.

Özetle; tavan oranlar, Covid19 PCR testi yapılan laboratuvar, Covid19 polikliniği, Covid19 servisi, Covid19 yoğun bakımı, acil servislerde Covid19'a bakmak için ayrılmış alanlar ile Covid19 hastalarına evde sağlık hizmeti veren personele ödenecektir.

Tavan oranlar, yukarıda yer verilen birim ve yerlerde çalışan tabip ve tabip dışı personele yüzde 100 olarak verilecektir.

** Hesaplama yöntemi “Ağustos-Eylül-Ekim” dönemlerindeki gibi olacaktır.

Sağlık Bakanlığı Covid Ek Ödeme Yazısını Yayınladı! haberi için tıklayınız

Kaynak: M.K

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (19)
Timurun hesabı 4 ay önce
Temizlik, güvenlik, sekreter vb. personelin alamadığı her ödeme kul hakkıdır.
Kamil Balbay 4 ay önce
Temizlik güvenlik sekreter hangi sınavla işe girdiyse ordan hak talep etsin
Timurun hesabı 4 ay önce
Beğenmeyenler neyi beğenmedi temizliği mi, güvenliği mi tüm evrak işini yapan memur sekreteri mi? Birini çekin sistemden hastane dönebiliyor mu görelim? Hani ekip işiydi sağlık? Ama haklısınız kimsenin umurunda değil hak hukuk adalet..
..... 4 ay önce
para yok,para olunca verecüz. eccük sabredin,ne bu ya, para,para,para:))))))
Narkozcu01 4 ay önce
4 yil hemşirelik okuyup senden az maaş alan hemşirenin hakkı ne olacak o kadar risk alan sağlıkçıların hakkı ne olacak en aldığınız maaş başınızdan fazla ...
keske sağlıkçı olmasaydık...... 4 ay önce
nerden baksan tutarsızlık sözun bittiği yer yazıklar olsun
Covid 4 ay önce
Demek ki normal idari personeli geçtim, sağlık personelinden normal servisler de çalışanlara bulasmiyor hastalık, bu servisler de çalışanların hiç bir riski yok, ancak bu kadar adaletli dagitilabilirdi, acaba bunu düzenleyenler hangi mantıkla yapıyor lar bunları
hakan polat 4 ay önce
Sabit ödemenin %66 denilmiş ancak kesinlikle yalan. Bazı hastanelere 100-200 lira yatarken bazı hastanelere 500-600 lira civarında yatıyor. Doktor dışı sağlık personelinin ek ödemesinde kamuoyu yanıltılıyor.
Zihni 4 ay önce
Hakkımız haram olsun
saglıkçılar 4 ay önce
başta yetkili sendika sağlık sen olarak yıllardır böyle açıklamalar yapacağınıza gidin bakanlığa, meclise gereğini yapın diyarbakır anneleri kadar olamıyormusunuz onları örnek alın biraz
Lab tek 4 ay önce
Yani covid laboratuarı acil değil açıp katsayısı dan ödeme yapılmaz sadece bakanlığın belirlediği ücretler ödenecek fazla mesai acil birim olarak hesaplanmayacak
Dt 4 ay önce
Filyasyondan hiç bahsedilmiyo onlara yok mu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?