Çankırı'da Neler Oluyor!! Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü Ak Parti’ye mi bağlandı?

Çankırı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İsmail Bozkurt’un görevden alınmasıyla başlayan süreç Çankırı sağlığında adeta deprem etkisi yarattı.

Sağlık Bakanlığı 19.01.2019, 06:28 19.01.2019, 06:28
Çankırı'da Neler Oluyor!! Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü Ak Parti’ye mi bağlandı?

Haberci18.Com'da geçtiğimiz hafta Cuma akşamı flash gelişme şeklinde verilen “Başhekim jet hızıyla görevden alındı!” haberinin ardından taşlar adeta yerinden oynadı.

Hastane skandal iddialarla çalkalanırken Çankırı Sağlık Sen Yöneticisi olan sendikal vesayetçiler ise bu şok gelişmenin ardından haftanın ilk mesai gününde başhekimi görevden alma girişimini durdurmak için mesai harcadığı öğrenildi. Sendikacıların aynı zamanda  amiri konumunda olan İl Sağlık Müdürü Hüseyin Keskin’e kararından geri dönmesi adına baskı yapma çalışmaları için harekete geçtikleri yönünde iddialar peşi sıra geldi.

Sağlıkta yaşanan kaos 14 Ocak 2019 Pazartesi akşamı geç saatlerde Ak Parti İl Başkanlığında özel toplantıda masaya yatırıldı. Sorunlar İl Başkanı Celal Kaman, İl Sağlık Müdürü Hüseyin Keskin, görevden alınan Başhekim İsmail Bozkurt, Ağız Diş Sağlığı Müdürü ve Sağlık Sen Şube  Başkanı Tuna Dinç, Hastane Müdürü Kadir Barak, bazı yöneticiler ve aynı zamanda özel bir Hastanenin Halkla İlişkiler Müdürü olan Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu’nun katıldığı toplantıda ele alındı.

Sendikacıların AK Parti'de yapılacak toplantı öncesi kendi aralarında sendikada toplantı yaptıkları da öğrenildi.

-Kaman prim vermedi-

Saat 23.10’a kadar süren toplantının ardından İl Başkanı Celal Kaman’ın tarafları dinleyerek Sağlık Sen Yönetiminin taleplerine set çektiği ve Başhekimin görevde kalması girişimlerine prim vermediği öğrenildi. Yine Milletvekili Salim Çivitcioğlu’nun gelişmeleri telefon trafiği ile yakında takip ettiği edinilen bilgiler arasında yer alıyor. Görevden alınan eski Başhekimin ise hastanede poliklinik hizmeti vermeye başladığı edinilen bilgiler arasında yer almakta.

-Sendikal vesayetçilerden utanmaz algı çalışması-

Sağlık camiasının illallah ettiği Sağlık Sen yönetimi ise kamuoyunda yapılan haberleri FETÖ ile mücadele etmelerine bağlayarak, milletimizin ortak birlikteliği olan 15 Temmuz mücadelesini istismar ederek üzerlerine kalkan yapan açıklamalarda bulundu. Başhekimin çirkinliklerini dahi yazmayı ar sayan gazetecileri hedef alan Sağlık Sen yönetimi, bu çirkinliklere sessiz kalıp başhekimi korumaya çalışırken yüzlerce şehit verilen hain darbe girişiminin arkasına sığınma hadsizliğini de gösterdi. Sağlıkta yaşanılan sorunlara cevap veremeyen vesayetçiler, Sağlık sorunlarına dile getiren yerel basına karalama ve iftira atmaya utanmazlığını gösterdiler.

İl Sağlık Müdürlüğü Ak Parti’ye mi bağlandı?

Öte yandan sağlıkta yaşanan sorunlarla ilgili Çankırı Valiliği sessizliğini korurken, kamuda hiyerarşik düzenin bozulduğu net bir şekilde ortaya çıktı. Devletin bürokratları bağlı oldukları mülkü amirleri yerine, sorunlarını Ak Parti binalarında çözmeye başladı. Bu gibi girişimler Türkiye bürokratik vesayetten kurtulmaya çalışırken şimdide siyasal vesayet dönemi mi başlıyor sorularını beraberinde getirdi. Valinin yapması gereken görevi siyaset kurumunun üzerine alması, bürokratın İl Başkanından emir  alması ise gelinen noktayı gözler önüne sermektedir.

Sayın Sağlık Bakanın Fahrettin Koca bey müsaade etme!

Ortalık karıştı, düzen bozuldu. Yetiş! Fahrettin Koca yetiş…

O binada sır toplantı neyin nesi? İl Sağlık Müdürlüğü Ak Partiye mi Bağlandı?

24 Haziran seçimleri ile birlikte Türkiye Başkanlık sistemine geçerken, yeni Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, üç-beş kişinin çıkarlarını korumak adına Çankırı insanının sağlığını oyuncak etmesine müsaade etmeyeceğini umuyor, ‘kınamacının kınamasına aldırmadan’ haber merkezimizin kamuoyu adına sağlık sorunlarını yazmaya devam edeceğimizi bildirmek istiyoruz.

Sen Kimsin ki Sayın Sendika Temsilcisi?

Konuştukça Batıyorlar!

Bu kadar aymazlık olamaz. İşe bak hukuki işlem başlatacağı tehdidiyle suyun üzerine çıkmaya, kurtulmaya çalışıyor. Kusura bakma bu saatten sonra seni biz basın temsilcileri de kurtaramayız.

Senin şubenin üzerinde kimse oyun oynamıyor; şunu iyi bilki sen ve senin yandaşların Çankırı’nın, Çankırılının sağlığıyla, kaderiyle özelliklede buradan kamuoyu duysun, bilsin sen kendi kafana göre yazdığın oyunu kendin ve ekibinle birlikte oynuyorsunuz. Çankırı da ki 82.000 nüfus adına ben senden şikâyetçiyim, davacıyım, yetkilileri göreve davet ediyor, haklarımızı da helal etmiyoruz.

10 Ocak 2019 günü doğru ve tarafsız olarak haberleri kamuoyuna ulaştırmak için özveriyle çalışan gazetecilerin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü” Kutluyoruz diye mesaj yayınlıyorsun, ilerleyen günlerde ise kendi hesabınızdan “Çankırı şubesi olarak üzerimize oynanan oyunun farkındayız; 17-25 Aralık ve 15 Temmuz önce ve sonrası sendikamız üzerinde yaptıkları oyunları şimdi de yalan, dolan, iftira ve klavye delikanlılığı üzerinden tekrar yapmaya çalışıyorlar” diye paylaşım yapıyorsunuz. Ayrıca; Sendikamız  yönetim kurulumuz ve teşkilatımızla ilgili gerek sosyal medyada gerekse bazı yayın organlarında asılsız haberler hakaret, iftira ve karalama politikası izleyerek mesnetsiz  haber ve  imasında bulunan kişiler ve  kesin kanaat belirterek yazı yazanlar hakkında da hukuki işlem başlattığımızı da belirtmek istiyoruz demişsin. Yeter artık yeter. Gene kelime oyunlarıyla kimleri kandıracaksınız bilemiyoruz ama; ”Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu…” diyoruz. Halk sen ve ekibinizin GBT’sini çok iyi biliyor.

Kusura bakmayın da Çankırı’nın sağlığını bozdunuz. Hastaları yerden yere vurdunuz sevk sevk yapa yapa. Diğer şehirlerde biz Çankırılıları mahçup edip utandırt tırdınız. Sana tavsiyemiz elinden geleni arkana koyma demek geliyor içimizden. Yanlış anlama da “İstiyorsan dönemin Çankırı Valisini Çankırı Adalet Sarayına davet ederek senin ve yanındakiler için tanıklık yaptırabiliriz.” Yalancı, dolancı, iftiracı kimse tekrar karşısına çıkıp söyleyebilirsin.

Bizde diyoruz ki; “Bu adamlar yargılanmalı.”

İlimizi yöneten idarecilerimiz olan Sayın Validen, Sayın İl Sağlık Müdüründen, Sayın Cumhuriyet Başsavcımızdan, Sayın İl Emniyet Müdürümüzden tek isteğimiz var “İşi uzatmayın, bu adamı daha fazla konuşturmayın, gereğini yaparak, acil yargılayın. Bir daha bu fırsatı ele geçiremez, üzülürsünüz. Bizden hatırlatması.

Çankırı’nın, Çankırılının, okurlarımızın, ziyaretçilerimizin sesi, gözü, kulağı olan, www.haberci18.com’un editörü, haber sitesi sahibi Mustafa Çelik olarak, şehrimizdeki bu tür olumsuzlukları haber sayfamıza taşıyıp, ilgililerde farkındalık uyandıracak ve yanlışların düzeltilmesine yol açacak tüm haberleri sayfamızda belgelerle, doğru ve dürüst olarak; sonuç ne olursa olsun, sağlık için canımızı ortaya koyarak mücadeleye devam edeceğiz. Bu konulardaki duyarlılığımızdan taviz vermeyeceğiz. Nokta...

Kaynak: http://www.haberci18.com/cankiri-il-saglik-mudurlugu-ak-parti-ye-mi-baglandi/19080/ 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
32
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?