Bakanlık Tasarruf Tedbiri Olarak İlçelerdeki Fizik Tedavi Merkezlerini mi Kapatıyor?

Sağlık Bakanlığı tasarruf tedbirleri kapsamında Sakarya Karasu Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren Fizik Tedavi Merkezi’nin kapatılması gündeme geldiği öğrenildi. Yerel gazetenin iddiasına göre, fizik tedavi merkezinin açık kalması için gerekli olan 50 bin TL tutarındaki makinanın tasarruf tedbirleri nedeniyle alınmadığı belirtildi.

Bakanlık Tasarruf Tedbiri Olarak İlçelerdeki Fizik Tedavi Merkezlerini mi Kapatıyor?

İlçe hastanelerinde fizik tedavi hizmeti, Sağlık Bakanlığı'nın tasarruf tedbirleri gerekçesiyle bir bir kaldırılıyor...

TIKLAYIN

İlçe hastanelerinin çoğu fizik tedavi hizmetini özel şirketlerden alırken, bunun maliyetinin ise oldukça fazla olduğu öğrenildi.

Karasu Devlet Hastanesi'de fizik tedavi hizmetini özel şirketlerden alan hatanelerden sadece birtanesi. Ayrıca Karasu Devlet Hastanesi'nde kadrolu olarak fizik tedavi hizmeti verecek personelde bulunmuyor.

Karasu Devlet Hastanesi Dernek Başkanı Hasan Emmioğlu konuyla ilgili olarak, "Bugüne kadar hastanemiz bu hizmeti özelden satın alıyordu. Hizmetin devamı için cihaz almamız gerekiyor. Cihazın maliyeti ise 50 Bin TL. Bu miktar bulunmaz ise servis bu ay sonu kapatılacak" dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 12:20

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aaa
Aaa - 9 ay Önce

Haberin ne kadarı doğru ??

SIRADAKİ HABER