PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bakanlığın Sınav Duyurusunda Ne Şube Müdürlüğü Ne de Entegre Hastane Müdürlüğü Var!

Sağlık Bakanlığı akşam Saatlerinde Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavına ait duyuruyu yayınladı. Yıllardır ne Entegre Hastanesi Müdürlüğü ne de Şube Müdürlüğü için sınav açmayan Bakanlık, 2023’te de çalışanlarını şaşırtmadı.

Bakanlığın Sınav Duyurusunda Ne Şube Müdürlüğü Ne de Entegre Hastane Müdürlüğü Var!

6. dönem toplu sözleşme mutabakatına göre 2 yılda bir yapılması hususunda mutabakata varılan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı için Sağlık Bakanlığı yeni duyuru yayınladı.

Özellikle Şube Müdürlüğü ve Entegre Hastane Müdürlüğü için yazılı sınava girerek aldıkları eğitimin karşılığı ünvanlara sahip olmak isteyen personeller ise bu dönemde de hayal kırıklığı yaşadı.

Sağlık Bakanlığı 2023 yılında da tek bir Şube Müdürlüğü ya da Entegre Hastane Müdürlüğü kadrosu için sınav düzenlememekte kararlı olduğunu gösterdi.

Öte yandan unvan değişikliği sınavıyla atanmak isteyenler içerisinden bu sene mezun olma şansı olanlara da Bakanlık hak tanımadı.

Diğer taraftan lisans mezunu olmanın dışında memur dahi olunmasa bile sözleşme imzalayarak Sağlık Bakanlığında Hastane Müdürlüğü, Uzmanlık gibi kadrolarda idarecilik yapılan sözleşmeli yöneticilik sistemi ise aynen devam edeceği görüldü.

Sağlık ve sosyal hizmet kolunda sayıları yaklaşık 57’yi bulan sendikaların ise sözleşmeli yöneticilik sistemi yerine görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavıyla sağlık kurumlarında idarecilik yapılması konusunda herhangi bir çalışma yapmaması da dikkatlerden kaçmadı.

Yorumlar (22)
muhammed 4 hafta önce
BAKANLIK DOĞRUSUNU YAPMIŞ. YAŞŞASIN TORPİLLİ İDARECİLİK.
Nnm 4 hafta önce
Yazıklar olsun diğer kurumlar hiç böyle değil
Torpille liyakatsiz atama uğruna her şeye ona göre ayar veriliyor
mehmets 4 hafta önce
Hadtane müdürlüğü, Müdür yardımcılığı gibi kadrolar sarı sağlık sen ve malum partinin yönetimindeki kişilere tahsis edildi. Adaletinizi! seveyim...
hakan 4 hafta önce
SAĞLIK BAKANLIĞI , ÇOLUK ÇOCUK TARAFINDAN YÖNETİLSE BUNDAN DAHA İYİ YÖNETİLİRDİ
SÖZLEŞMELİYE SON 4 hafta önce
Neden idareci kadro için sınav yapmıyorsunuz. ŞUBE MÜDÜRÜ HASTANE MÜDÜRÜ VE YARD. ille de torpil mi olmalı sözleşmeli yöneticilik nedir ya... diğer kurumlardan neden farklısınız Sayın Bakan bu yanlıştan dönün lütfen. Sendikaların işine geliyor sözleşmeli yöneticilik. Yeter artık...
tolgasarar 4 hafta önce
Sözlü sınav olduğu için katılmayacağım. Parama ve emeğime yazık.
alii 4 hafta önce
yaptınmı yaptım mantığı hastane müdür müdür yardımcılarının babasının malımı o ünvanlar zehir zıkkım olsun
Aaa 4 hafta önce
Kendi adamlarini başa gecirsinler diye acmiyorlar nerde iki kelimeyi yanyana getiremeyen varsa nerde zar zor okul bitirmiş varsa hepsi müdür!!! Bütün bakanlıklar açarken bir tek sağlık Bakanlığı'nın açmamasına şaşırmadım !!! Torpilli Hemşireler ebeler attler masa başında zaten gih sınıfına yer yok denilip başka birimlere gönderiliyor !!! Haksızlığın ucu bucağı yok bu bakanlıkta...keşke kurumlar arası geçişi acsalarda kurtulsak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.