Bakandan, HIMS 19 Eurasia Çağrısı!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bugün sosyal medya hesabından yayınladığı video ile HIMS Eurasia Konferans ve Fuarı ile Ekim ayında 64 ülke sağlık bakanını İstanbyl’da ağırlayacaklarını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı 12.09.2019, 09:58 12.09.2019, 10:00 Uğur Topal
Bakandan, HIMS 19 Eurasia Çağrısı!

TIKLAYIN

Bakan Koca yayınladığı videoda yaptığı açıklamasında, Sağlık Bilişimi altında dünyada örnek başarılara imza atan Türkiye gerçeğine vurgu yaparak, Türkiye’nin Sağlıkta dijitalleşme konusunda kat ettiği mesafe ile gelişmiş batı ülkelerinin arasından sıyrıldığını ve en sonunda Avrupa lideri olmayı başardığını söyledi.

64 ÜLKE BAKANI İSTANBUL’A GELİYOR!

Bakan Koca, Bu yıl itibariyle HIMS emram stage derecelendirmelerinde Türkiye 2 adet seviye 7, yüzde 64 adet seviye 6 alan hastaneleriyle tüm Avrupa ülkelerini geride bırakmıştır. Türkiye aynı kararlılık ve hızla, sağlıkta dijital dönüşüme devam edecektir. Türkiye’nin sağlık alanında gösterdiği performans ve dijital hastanecilik konusunda aldığı yol, uluslararası alanda da dikkat çekmektedir. Başarısı ve tecrübesiyle bölge coğrafyasında yer alan Ülkeler için, iyi bir örnek ve lider konumda olan ülkemizin küresel alanda gücünü artırmasında HIMS Eurasia Konferans ve Fuarı büyük ölçüde katkı sağlayacağını umuyorum. Bu kapsamda Avrasya bölgesinden 65 üle sağlık bakanı ile üst düzey yöneticilerini Bakanlığımızın davetlisi olarak HIMS Avrasya Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri konferansı ve fuarı kapsamında ekim ayında İstanbul’da ağırlamaya hazırlanıyoruz. Sağlıkta dijital dönüşüm başarımızın dünyaya anlatılması sonucu Türkiye’nin sağlık turizmi potansiyeli ve sağlık bilgi endüstrisi ihracat kapasitesi de katlanarak artacak, bu alanda ekonomik hedeflerimize daha çabuk ulaşacağız. Türkiye, sağlıkta dijital dönüşüm başarısı ve tecrübesi ile kendi vatandaşlarımıza daha kaliteli sağlık hizmeti sunarken bölgede bulunan ülkelere de öncülük edecektir dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?