Bakan Koca, Teknofest’i Ziyaret Etti!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen Türkiye'nin en büyük teknoloji fuarı olan Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalini ziyaret ettiği programa katıldı.

Sağlık Bakanlığı 22.09.2019, 01:13 22.09.2019, 01:37 Uğur Topal
Bakan Koca, Teknofest’i Ziyaret Etti!

Teknofest’in sağlık alanındaki paydaşı olan Sağlık Bakanlığı, Teknofest’te kara ve hava ambulansları ile bilişim teknolojilerini sergilerken, Sağlık içerikli oyunlar ve sağlık bilişimindeki son yeniliklerin yer aldığı stantlarda, katılımcılara sağlık taraması da yapıldı.

Ambulans uçak ve helikopterin yanı sıra Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından kullanılan tüm arazi şartlarına uygun 4x4 öncü keşif aracı, ağır hizmet tipi ambulans, arama kurtarma operasyonlarına destek veren drone ve teknolojik donanıma sahip haberleşme aracı sağlık alanında yerini aldı. Bakanlığın standında bilişim uzmanları e-Nabız, Sağlıkta İstatistik ve Nedensel Analizler (SİNA) uygulaması, Teletıp, e-Rapor gibi bilişim projelerini tanıttı.

Sağlık Bakanlığı ayrıca festival alanının tüm acil sağlık hizmetini karşıladı. Acil sağlık ihtiyaçları ve ilk müdahale için kurulan toplam 16 yataklı 2 sağlık çadırında 70 sağlık personeli görev yaptı.

TIKLAYIN

Cumhurbaşkanı Erdoğan Festivalde yaptığı konuşmada, bu yıl ikincisini yapılan Teknofest'in tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni eden Erdoğan, etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçenleri tebrik ederek, gençlere, teknoloji sevdalılarına, bilim adamlarına ve araştırmacılara da teşekkür etti.

Teknofest’e ilginin bu yıl katlanarak arttığını görmekten memnun olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geçtiğimiz yıl Teknofest’e bilim insanlarımızın yurda dönüş seferberliğini başlattığımızı ilan etmiştik. Müthiş bir taleple karşılaştık. Dünyanın en iyi üniversitelerinde araştırma merkezlerinde çalışan Türk ve yabancı akademisyenler bize başvurdu. Lider araştırmacılar programıyla ülkemize gelenler, zengin bir araştırma ortamında bilimsel bir çalışma yapacak, gençlere örnek olacak. Önümüzdeki yıl çok daha büyük bir katılımlı ve çok daha coşkulu bir festivale şahit olacağımıza ben yürekten inanıyorum. Salı gününden bu yana özellikle Teknofest'e gelenlerin sayısı 500 bini aşmış vaziyette. Bu geçen yılı aşmış anlamına geliyor. Bugün ve yarın artık hedef 1 milyona ulaşmak.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya eşlik etti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-3°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?