Bakan Koca: Koronavirüs Tanısı Alan Hiçbir Hastamız Olmadı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Aksaray Korona virüsü iddiaları hakkında açıklaması: Şu ana kadar kesin koronavirüs tanısı alan hiçbir hastamız olmadı.

Sağlık Bakanlığı 28.01.2020, 00:29 28.01.2020, 02:27 Güler Sağlam

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Aksaray'da 12 kişinin müşahede altında tutulmasıyla ilgili açıklama yaptı.

"Şu ana kadar kesin koronavirüs tanısı alan hiçbir hastamız olmadı, şüpheli olan hastamız oldu. Bu vakalarımızda H1N1 pozitif olarak sonuçlandı. Şüpheli olarak görülen hastalarımızdan hiçbirisi koronavirüs değil. Aksaray'daki olayda 12 kişilik bir kafeleden Çin'den gelen 1 kişide bu şüphe görüldü. Hastanın genel durumunun iyi olduğunu herhangi bir solunum problemi olmadığını söylemek istiyorum. Sağlık Bakanlığı olarak bütün sonuçları paylaşıyoruz. Testin sonucu çıktığında bu süreci şeffaf bir şekilde götüreceğimizden emin olun. 12 kişi hasta değil sadece bir vatandaşın ishal ve ateş yakınması olduğunu, Çin'den geldiği için takibinin yapıldığını belirtmek istiyorum." diye konuştu.

Alınan numunelerin bir kaç gün içerisinde sonuçlanacağını belirten Koca, sağlık personeline yönelik yaptıkları Rehber'in takip edildiğini belirtti.

NE OLMUŞTU?

TIKLAYIN

Aksaray'da coronavirüs paniği! 9'u Çinli 12 kişi hastaneye kaldırıldı

Aksaray'da 9'u Çinli işçi 3'ü Türk 12 kişi cornovavirus şüphesiyle tedbir amaçlı müşahade altına alındı.

Aksaray'ın Sultanhanı ilçesindeki Tuz Gölü'nde doğalgaz depolama tesisinde çalışan Çin uyruklu 2 işçi de baş dönmesi, bulantı ve kusma şikayeti görüldü. Rahatsızlanan 2 işçiyle birlikte toplam 9 işçinin yaklaşık 5 gün önce ülkelerinden geldiği belirlendi. Bu bilgi İl Sağlık Müdürlüğü'ne bildirildi.

Sağlık Müdürlüğü'de cornovavirüs şüphesi nedeniyle hastalanan 2  işçinin yanı sıra diğer 7 Çinli işçi ile bu işçilerin tesislere ulaşımını sağlayan tur şirketindeki 3 kişi  tedbir amaçlı Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılıp, acil serviste tedbir amaçlı müşahade altına alındı.

Hastane personelie hijyen maskesi dağıtıldı. 

Sağlık Müdürlüğü yetkileri gerekli gerekli tahlil ve incelemelerin yapıldığını belirtti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-7
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?