PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bakan Koca İmzalı Personelin İdari İzinlerine Dair Bakanlık Yazısı!

Sağlık Bakanlığı YHGM tarafından COVİD-19 kapsamında kamu çalışanlarına yönelik tedbirler konulu yazılı ile personele verilen idari izinler konusunda yeni düzenlemeye gidildi.

Sağlık Bakanlığı 11.05.2022, 15:27 13.05.2022, 11:52 Cansu Polat
Bakan Koca İmzalı Personelin İdari İzinlerine Dair Bakanlık Yazısı!

Bakan Fahrettin Koca imzasıyla Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından COVID-19 kapsamında kamu çalışanlarına yönelik tedbirler konulu yazı bugün itibari ile yürürlüğe girdi.

Sağlık Bakanı Koca tarafından imzalanan yazıda, Cumhurbaşkanlığı tarafından 30 Haziran 2021 tarihinde Resmî Gazetede yayınlanan COVID-19 kapsamında kamu çalışanlarına yönelik tedbirler konulu 2021/13 sayılı genelge ile ( Genelge için tıklayınız.) COVID-19 salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla, bu salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri zafiyete uğratmama ve kamu hizmetlerini aksatmama şartıyla düzenleme yapılarak uygulamaya konulduğu hatırlatıldı.

HAMİLE VE 60 YAŞ ÜST PERSONELİN İZİNLERİ

Sağlık Bakanlığının Cumhurbaşkanlığı‘nın çıkardığı Genelge ile yapılan düzenlemeye uygun olarak 30 Haziran 2021 tarih ve 2250 sayılı Bakanlık makamının yazılarıyla, 60 yaş ve üzeri çalışanımız olup da COVID-19 hastalığı için sadece risk grubunda olan kanser hastaları ve organ nakli olanlar ile hamile personelimize, hamileliğinin 24. haftasından 32. haftasına kadar olan süre içerisinde idari izin verilmesine yönelik genel yazı yazılarak teşkilata duyurulduğu, uygulamanın da minval üzere devam ettirildiği belirtildi.saglikpersonelihaber.net

2022/2 SAYILI CUMHURBAŞKANLIĞI GENELGESİ

60 yaş ve üzeri çalışanımız olup da COVID-19 hastalığı için sadece risk grubunda olan kanser hastaları ve organ nakli olanlar ile hamile personelin, hamileliğinin 24. haftasından 32. haftasına kadar olan süre içerisinde idari izin verilmesine yönelik Sağlık Bakanlığı genel yazısının Cumhurbaşkanlığınca yayınlanan 2022/2 sayılı Genelge uygun olarak yürürlükten kaldırıldığı bildirildi. 2022/2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi için tıklayınız.

30 HAZİRAN'A KADAR İZİN KULLANIMI DEVAM EDECEK

Ancak halihazırda mezkur izinleri kullanmakta olan gerek 60 yaş ve üzeri personelin gerekse de hamile personelin yürürlükten kaldırılan genel yazı kapsamında kullandıkları izinleri 30 Haziran 2022 tarihi itibari ile sona ereceği ifade edilerek kapsama dahil personele 30 Haziran 2022 tarihinden sonra izin verilmeyeceği kaydedilldi.

Yazı tüm teşkilata gelinen bu aşamadan sonra uygulamaların Cumhurbaşkanlığının 2022/2 sayılı Genelgeleri doğrultusunda yürütülmesi hususu talimatı verildi.

Yorumlar (20)
Garip 2 hafta önce
Hamileler geri çağrıldı. Çalıştırıldı. Şimdi yazı çıkıyor; 30 Hazirana kadar ...
Ayşe 2 hafta önce
25 haftalık hamileyim sizce kullanabilir miyim
İdareci 2 hafta önce
Tabi ki kullanabilirsiniz. 30 Hazirana kadar 24-32 haftalık hamileler bu hakka sahip onu demek istemişler
Merve 2 hafta önce
Herhangi bir cevap bulabildiniz mi
Emine 2 hafta önce
InşAllah doğru haberdir normalde olması gereken buydu hamileler her türlü risk altında çünkü
Selçuk 2 hafta önce
Sağlık Bakanlığının sitesinde böyle bir genelge YOK. Genelgenin doğruluğu araştırıldı mı?
Deniz 2 hafta önce
İzine ayrıldıktan 3 hafta sonra çağrıldım. Yani yaklaşık 27 haftalık gebeyken ve sonrasında 31. Haftamda covid oldum. Söyleyeceklerim bu kadar.
Selçuk 2 hafta önce
Hiçbir yerde bu genelge YOK. Nereden bulup haber olarak yayınlanıyor? Doğruluğunu araştırdınız mı?
haksızlık 2 hafta önce
30 haziranda 32 haftalık olacak bir hamile, şu an 25 haftalık olması lazım. Bu durumda şu an 25 hafta ve üzeri olan tüm hamileleri kapsaması lazım bu iznin. Ama sadece geri çağırılan personele verilecekmiş. Büyük haksızlık. Bu ikilemin giderilmesini talep ediyoruz.
bengü 2 hafta önce
bu bilgi kesin mi, benim de 28 hafta şuan. genelge çıktığında 23+1 deydim
bengü 2 hafta önce
bu bilgi kesin mi, benim de 28 hafta şuan. genelge çıktığında 23+1 deydim
Gln 2 hafta önce
Sadece 1 hafta idari izin kullanıp tekrar iş başı yaptım. 28 gün yıllık izin kullandım. Şimdi idari izin devam ediyor deniyor. Ne olacak benim yanıp giden 28 günüm ????
Sevda 2 hafta önce
Böyle bir genelge yok. Yalan haber muhtemelen.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?