Bakan Koca, hedefimiz sağlık vadisi kurmak

Şehir hastaneleri konusunda yoğun mesai harcayarak, televizyon programlarına katılan Koca, bu hastanelerle ilgili olarak “kişisel sözleşme” döneminin başlayacağını, sonrasında ise şehir hastanelerini aynı zamanda "araştırma merkezi" olarak kullanacaklarını ifade etti.

Bakan Koca, hedefimiz sağlık vadisi kurmak

Türkiye Gazetesinde yer alan habere göre, Şehir Hastanelerinde misyon yapacak öğretim azalarıyla yeni kontrat yarıyılı başlıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin KocaBeraber kullanım protokolü imza attığımız üniversiteler ve üniversitelerin öğretim azalarıyla alakalı müessesenin mesulü olan başhekim tarafından şahsi kontrat yapılma yarıyılına giriliyor” dedi. 

Ankara Şehir Hastanesi'nde medya temsilcileriyle toplanan Bakan Koca, 14 Mart Tıp Bayramı'nda resmî açılışı yapılacak şehir hastanesi hakkında ehemmiyetli söylemelerde bulundu. Ankara Şehir Hastanesinin, Türkiye'nin sağlık üssü olduğunu söyleyen Bakan Koca, aynı zamanda Avrupa'nın en büyük ve dünyanın üçüncü büyük hastanesi olduğunu ifade etti. Geçen ay Yüksek İhtisas ve Atatürk Eğitim ve Araştırma sağlık kurumularının, Ankara Şehir Hastanesine tamamen taşındığını ve 7 Şubat haysiyetiyle hasta kabulüne başlandığını anımsatan Koca, şunları söyledi:

99 BİN TETKİK

TIKLAYIN

Ankara Şehir Hastanesi, hasta kabulüne başlayan dokuzuncu sağlık kurumu oldu. Toplam sekiz sağlık kurumu komp- leksinden oluşurken; toplam yoğun bakım yatak rakamı 700'e erişti. Toplam ameliyathane rakamı ise 131. İki tane de hibrit ameliyathanesi var. Başka Bir Deyişle, aynı anda anjiyo ve müdahale yapılabilir. Uzuv nakilleri de yapılıyor. Ayrıca her gün 8-10 sarih kalp operasyonu reelleşiyor. 7 Şubat'tan itibaren 99 bin 625 poliklinik tetkiki, 16 bin 66 acil hasta müdahalesi, 2 bin 662 de operasyon yapıldı.

ŞAHSİ KONTRAT

İlk kez her öğretim abonesiyle şahsi kontrat yapabilir vaziyetteyiz. Yeri geldiğinde, eğitim kaygısını da gideren, değişik zaman dilimlerini de bir biçimde hastaya yapılması gereken müdahaleyi yapma fırsatı veren bir kontrat yarıyılını sağlıyoruz. Yeni süreçte araştırmanın, üniversite kimliğinin, muayenehane çalışmaların ve sıhhat hizmetinin dorukta yapıldığı sıhhat üssünün ismi şehir hastanesi olacak...

BİN DÖNÜM ÜZERİNE

Şehir sağlık kurumularına taşınan sağlık kurumuların yerlerinin ne olacağı suali üzerine Koca “Daha Önceki sağlık kurumuları sıhhat ve eğitim emelli kullanmayı amaçlıyoruz. Hacettepe, ODTÜ, Bilkent ve Şehir Hastanesinin olduğu ve Millet Sıhhati ve eşi laboratuvarların bulunduğu bu lokasyonu daha da genişleterek burayı bir sıhhat vadisi yapmak istiyoruz. Bununla alakalı arazi mevzusunda adımlar atıldı. Bilkent'te sıhhate odaklanmış bir teknokent yapısı oluşturulacak. AR-GE ve imali sağlayan, bin dönümden alt olmayan bir yapı olacak” şeklindeye  konuştu.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER