Bakan Koca, atamalarla ilgili açıklama yaptı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bugün ÖSYM tarafından yerleştirme sonuçları açıklanan KPSS 2019/4 atamalarla göreve yeni başlayacak sağlık çalışanlarına başarı dileklerini paylaştığı bir mesaj yayınlayarak, mesleklerini sevgi, saygı ve şefkatle görevlerini yapmalarını temenni ediyorum dedi

Bakan Koca, atamalarla ilgili açıklama yaptı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün ÖSYM tarafından yerleştirme sonuçları açıklanan adaylara hitaben yayınladığı mesajında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği sağlık personeli alımının ilk etabı olan 12 bin yeni sağlık çalışanımızın yerleştirilmesi ÖSYM tarafından yapıldı. KPSS 2019/4 puanı ile tercih işlemlerini gerçekleştiren adaylardan 7 bin 165'inin lisans, 2 bin 592'sinin ön lisans, 2 bin 243'ünün de ortaöğretim mezunları arasından alındığını belirten Koca, atanan adaylarla ilgili mesleklerini sevgi, saygı ve şefkatle görevlerini yapmalarını temenni ediyorum dedi.

ACİL PERSONEL İHTİYACIMIZI RAHATLATACAK

TIKLAYIN

Bakan Koca yaptığı yazılı açıklamada, 6 bin 835'i hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık teknisyeni-sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi gibi unvanlarda Bakanlık kadrolarına atamaların gerçekleştiğinin altını çizdi. ÖSYM tarafından yerleştirilen sözleşmeli sağlık personellerinin 10 binini yataklı tedavi kurumlarında, kalan binini temel sağlık hizmetlerinde ve son bin kişiyide acil sağlık hizmetlerinde görevlendireceğiz dediği açıklamasında, bu atamalar sonucunda, sağlık birimlerimizin acil personel ihtiyaçlarının karşılanması ve daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına olan inancını belirtti.

Göreve yeni başlayacak sağlık çalışanlarına başarılar dileyen Bakan Dr. Fahrettin KOCA, mesleklerini sevgi, saygı ve şefkatle yapmalarını temenni ediyorum ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2019, 18:22

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Arslan Yılmaz
Arslan Yılmaz - 11 ay Önce

Güvenlik soruşturması olacak mı ne zaman başlayacak peki

Melek Aras
Melek Aras - 11 ay Önce

Ins ihtiyaci olan atanmistir benim ogluma yok

SIRADAKİ HABER
Please insert below script in to upper part of body section. -----------------------------------------------------------------------------------------------------