PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Aile Hekimliği Ek Ödeme Yönetmeliğinde Değişiklik

Bugünkü Resmi Gazete ile Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Sağlık Bakanlığı 25.08.2022, 10:05 25.08.2022, 10:09 Cansu Polat
Aile Hekimliği Ek Ödeme Yönetmeliğinde Değişiklik

 Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca" AİLE HEKİMLİĞİ sözleşme ve ödeme yönetmeliğinde yapılan değişiklik Resmi Gazete’de yayımlandı. Bu önemli gelişme ile, Aile Hekimlerimiz ve ASM çalışanlarımız kendileriyle ilgili mevzuatlar çerçevesinde taban ek ödemesi ve teşvik ödemesinden yararlanacaklar. Hayırlı olsun." dedi.

Yorumlar (7)
ilçe sağlık dr 2 ay önce
Temmuz maaş zammı sonrası İzmir'de 4bin nüfuslu aile hekiminin maaşı 32bin oldu.Onları denetleyen il ve ilçe sağlık müdürlüğünde çalışan doktorların maaşı ise temmuz zammı sonrası 19bin oldu.Aile hekimleri bu maaşın üzerine yüzde 40 civarı daha alacaklarsa 44bin olacak.Onları denetleyenin iki katından da fazla.
A.H 2 ay önce
4000 hastaya max 25 bin,ortalama 3300 civarı hasta sayısı olduğunu düşünürsek ortalama 20 bin civarı maaş alıyor aile hekimleri,,şimdi bunun üstüne şartlı bir ek ücret geliyor,,rakamları işkembei kübradan sallamayın lütfen, ayrıca hiç hasta bakmayıp hic sorumluluk almadan kendini aile hekimiyle kıyaslamakta talihsiz olmuş
misafir 2 ay önce
maaşı kendine kalıyor aile hekiminin cebinden kira personel ve diğer giderler ödenmiyor ki. bu giderler için zaten cari adı altında maaşı dışında devlet para veriliyor. bu harcamalar cari kaleminden yapılıyor.
Ömer 2 ay önce
Aldığın 19 bin TL yi hak edip etmediğini sorgula bence. ASM giderleri özellikle kira ve personel ücretleri vb. giderlerin aile hekimlerinin cebinden ödediğini de unutma. Madem denetcisin tüm bildiklerini yaz ki milletde öğrensin.
Doktor 2 ay önce
Yuzde 40 zam falan yok algı yapma, tavanın yuzde 40 i demiş o da hasta sayısı maximum olursa, aldığı pars 30 40 tabi ki olmalı uzman doktorun, birinci basamak ve denetçilerin hasta görmeden para hırsı yapması ilginç
Halk sağlığı laboratuvarı 2 ay önce
Aile hekimlerinin tüm testlerini yapan halk sağlığı laboratuvarlarında çalışan mikrobiyoloji ve biyokimya uzmanlarına neden iyileştirme yapılmıyor. Adalet bunun neresinde.
mankurt 2 ay önce
uzmanım temmuzda 30 bin olmadı toplam aldığım
kim alıyor 40
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?