9 Başhekim Yardımcısıyla Hastaneyi İdare Ediyoruz

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi hakkında özellikle yerel basın kaynaklı çıkan haberlerden sonra konuyla ilgili İl Sağlık Müdüründen açıklama geldi. detaylar haberimizde..

Sağlık Bakanlığı 19.02.2019, 19:37 19.02.2019, 19:37
9 Başhekim Yardımcısıyla Hastaneyi İdare Ediyoruz

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim adayı isminin yaklaşık 5 ay önce Sağlık Bakanlığına iletildiğini vurgulayan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli, “9 Başhekim yardımcımız hiçbir aksaklığa meydan vermeden görevlerinin başındadırlar ve görevlerini sürdürmektedirler.

Başhekimlik görevi ise hastaneye yeni atamanın onaylanmasına kadar Malatya Şehit Mehmet Kılınç Ağız ve Diş Sağlığı hastanesi Başhekimi Dt. Fuat Demirtaş tarafından yürütülmektedir…

TIKLAYIN

Hali hazırda hastanedeki İdari ve Mali işlerin yürütülmesinde herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır.” dedi

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi olmamasından dolayı hizmetlerin aksadığı yönündeki haberler üzerine İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli hizmetlerin aksamadan devam ettiğini Başhekimlik görevini ise Malatya Şehit Mehmet Kılınç Ağız ve Diş Sağlığı hastanesi Başhekimi Dt. Fuat Demirtaş’ın devam ettirdiğini ifade etti.

Bentli şunları dile getirdi: “Malatya Eğitim ve Araştırma hastanesinde 9 Başhekim yardımcımız hiçbir aksaklığa meydan vermeden görevlerinin başındadırlar ve görevlerini sürdürmektedirler. Başhekimlik görevi ise hastaneye yeni atamanın onaylanmasına kadar Malatya Şehit Mehmet Kılınç Ağız ve Diş Sağlığı hastanesi Başhekimi Dt. Fuat Demirtaş tarafından yürütülmektedir. Diğer yandan hastane içerisindeki işleyiş ise rutin bir şekilde sürdürülmektedir. Hastane idareciliği konusunda belirlenen isimler Bakanlığımıza sunulmuş olup bu bilgiler Bakanlık sitesinde de yer almaktadır. Bakanlığımızın sistemine başhekim adayımızın bilgileri 3 ay önce girilmiş olup normal süreç devam etmektedir. Bakanlık onayının ardından atanan arkadaşlar görevlerine başlayacaktır. Hali hazırda hastanedeki İdari ve Mali işlerin yürütülmesinde herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır.”

Eğitim ve Araştırma Hastanesi 5 Aydır Başhekimsiz! Vekaletle Diş Tabibi Bu Görevi Yürütüyor İddiası

Kaynak:http://www.malatyasonsoz.com.tr/9-bashekim-yardimcisi-gorevlerinin-basinda-h162657.html

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?