85. DHY Kurası Tebligat Metni ve Tebligat Listesi Duyurusu

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 25.03.2019 tarihinde 85. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurasıyla ilgili olarak Kura tebligat metni ve Kura tebligat listesi yayımlanarak ilgililerin dikkati çekildi. 85. DHY Mazeret ve Genel Kurasının 28 Şubat 2019 tarihinde noter tarafından gerçekleştirildiği belirtilen duyuruda, Kura sonucu yerleştirilenlerden; kadroları Bakanlığımızda bulunanlar ile üniversitelerden mezun olanlardan güvenlik soruşturması / arşiv araştırması tamamlananların atamaları yapıldığı ve ataması yapılanların isim listesine yer verildiği açıklandı.

Sağlık Bakanlığı 25.03.2019, 21:59
85. DHY Kurası Tebligat Metni ve Tebligat Listesi Duyurusu

1) 85. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Mazeret ve Genel Kurası 28 Şubat 2019 tarihinde noter tarafından gerçekleştirilmiştir.

2) Kura sonucu yerleştirilenlerden; kadroları Bakanlığımızda bulunanlar ile üniversitelerden mezun olanlardan güvenlik soruşturması / arşiv araştırması tamamlananların atamaları yapılmış olup isimleri ekli listede ilan edilmiştir.

3) Güvenlik soruşturması / arşiv araştırması tamamlanmayanların atamaları ise güvenlik soruşturması / arşiv araştırması tamamlandıktan sonra yapılacaktır.

4) Bu ilan 25 Mart 2019 tarihinden itibaren tebligat yerine geçecektir.

5) Ataması yapılanlar kendisine posta yolu ile herhangi bir evrak gelmesini beklemeyeceklerdir.

TIKLAYIN

6) Bakanlığımız personeli olup ataması yapılanlar; 25 Mart 2019 tarihinden itibaren 657 sayılı DMK’nın 62. maddesinde belirtilen süreler (*) içerisinde ayrılışlarını yaparak, yeni görev yerlerine başlayacaklardır.

(*) Madde 62-(değişik: 23.12.1972- KHK 2/1 md.) ilk defa veya yeniden veyahut yer değiştirme suretiyle;

a) Aynı yerdeki görevlere atananlar atama emirlerinin kendilerine tebliğ gününü,

b) Başka yerdeki görevlere atananlar, atama emirlerinin kendilerine tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde o yere hareket ederek belli yol süresini, izleyen iş günü içinde işe başlamak zorundadırlar. Savaş ve olağanüstü hallerde bu süre bakanlar kurulu kararı ile kısaltılabilir.

Tebligat Metni için tıklayınız.

İsim Listesi için tıklayınız.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?