2021 Yılı 1. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası Yerleşenler Listesi!

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan ilk defa ve yeniden atama kurası takvimince bugün noter huzurunda çekilen sonuçlara göre Kura sonucu yerleşenler listesi yayınlanmıştır.

Sağlık Bakanlığı 05.04.2021, 16:54 05.04.2021, 17:01 Güler Sağlam
2021 Yılı 1. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası Yerleşenler Listesi!

Sağlık Bakanlığı ile diğer kamu kurum ve kuruluşları için eczacı, uzman diş tabibi, diş tabibi, tabip ve uzman tabip unvanında personel alımı

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu için yabancı dil yeterliliğine sahip eczacı unvanlı personel alımı

Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun Ek Madde 1 ile 10.07.2015 tarihli ve 29412 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik” hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip ve tabip unvanlarında ilk defa veya yeniden atama kurası yapılacaktır.

Kura başvurusu için, ilan metni ve kura takvimi https://yhgm.saglik.gov.tr adresinde yayınlanacak olup, kura başvuruları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden ilan metninde belirtilen tarihlerde yapılacaktır.

Bu ekrandan yapılacak talepler, sadece planlama çalışmalarına yardımcı olmak amacıyla kullanılacak olup, başvuru yerine geçmeyecektir.

Sadece UZMAN TABİPUZMAN DİŞ TABİBİ ve TABİP   unvanındaki kişiler talep bildirecektir.

(Diş Tabibi ve Eczacı unvanındaki kişiler talep bildirmeyecektir.)

Talepler 02.03.2021 (Saat 17:00) tarihine kadar oluşturulabilecektir. Talep bildirimi zorunlu değildir. Talep bildirmeyen kişiler de kuraya başvurabileceklerdir. 

Talep bildirimi E-Devlet şifresi ile Personel Bilgi Sistemine (https://pbs.saglik.gov.tr/) giriş yapıldıktan sonra, ana sayfada yer alan Talep Oluştur butonuna basılarak açılacak ekranda istenilen bilgiler doldurularak kaydedilecektir.

UYARI

Herhangi bir nedenle sisteme giriş yapamayan kişiler;

Adı

Soyadı

Unvan

Branş

1. Tercih İl- İlçe

2. Tercih İl- İlçe

bilgilerini yhgm.stratejik@saglik.gov.tr elektronik posta adresine göndermesi durumunda değerlendirilmek üzere kayıt altına alınacaktır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?