Son Dakika! Cumhurbaşkanlığına 15 Bin Sağlıkçı Alımı İçin Talep Gitti!

Sağlık Bakanlığı tarafından 2020 yılı alım planlaması dışında, acil talebiyle Cumhurbaşkanlığından 15 ila 20 bin kişilik sağlık personeli alımı için onay istendiği belirtiliyor.

Personel Alımı 19.03.2020, 17:25 21.03.2020, 00:17 Güler Sağlam
Son Dakika! Cumhurbaşkanlığına 15 Bin Sağlıkçı Alımı İçin Talep Gitti!

Sabah saatlerinde Sağlık Bakanlığından Cumhurbaşkanlığına sağlık personeli alımı için onay verilmesi talebi yazısının gittiği haber kaynaklarımız tarafından belirtildi. Bakanlığın talebe onay alınması halinde personel alımı alt yapısını hazırlamak için 81 ilin il sağlık müdürlüklerine resmi yazı yazdığıda belirtildi. Yazıda yarın akşam mesai bitimine kadar Sağlık Müdürlüklerinin Bakanlığa geri bildirim yapılması talimatlandırıldı. 

TIKLAYIN

Gazeteci - Yazar, E. Bakanlık Basın Müşaviri M.Ali Ataman'da bu konuda attığı twitle "Sevgili Sağlıkçılar Korona ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığına 15 ila 20 bin yeni Sağlıkçı personel alınması için çalışma başlatıldığı ifade ediliyor... Detayları Bakan Fahtettin Koca yakın zamanda açıklayacağı ifade ediliyor..." dedi.saglikpersoneliHABER.NET olarak alımların Acil Tıp Teknisyeni, Hemşire, Paramedik ve diğer tekniker- teknisyen branşlarında olacağını düşünüyoruz. Alımla beraber Bakanlığın ana hedefinin hastane acilleri olduğu söylendi. 

Alım sayısının Cumhurbaşkanlığı Onay durumuna göre 15 ila 20 bin civarında olması öngörülüyor.
 

Yorumlar (16)
Ahmet 11 ay önce
Böyle bir haberi ümitle bekliyoruz
Biyolog 11 ay önce
BİYOLOG alınmazsa bilim biter, Laborantlar sadece laboratuvar kuralları ve ekipmanları bilir. Başka hiçbir şey bilmez. Artık BİYOLOG bilim adamı alımı olsun bin iki bin!
alp 11 ay önce
biyologmu.evet olsun ama bin iki bin ne yav.bize hasta bakacak insan lazım.biyolog hasta bakarmı sence
Acil Tıp Teknisyeni 11 ay önce
2001 yılı acil Tıp Teknisyenliği mezunuyum. Yoğun bakım onkoloji acil servis ve poliklinik hizmetlerinde 17 yıl görev yaptım. Iki yıldır iş bulamıyorum. Lütfen sayın bakanım bizide alın artık canla başla göreve hazırım.
fatma 11 ay önce
biyolok alınmalı
anne 11 ay önce
hemşire yardımcıları hemşire dersi aldı bunları hemşire olarak atama yapın lütfen.
Biyologa gerek yok paramaedik alin 11 ay önce
Aarkadasim bolume girerken de biyolog alimi yoktu. Hala yok. Bunu bilerek sectiniz o bolumu. Simdi burda biyolog alin diye aglamanin alemi yok. Isinize bakin
Nese 11 ay önce
2003 yilı acil tip teknisyeni mezunuyum.Özel hastanelerde ve huzurevinde calistim.Yaklasik 2 yildır issizim ve iş arıyorum.Lutfen sayin bakanim sesimizi duyun ve herkes görevine başlasin.Tesekkür ederim.
BİYOMEDİKAL TEKNİKERİ 11 ay önce
BİYOMEDİKAL TEKNİKERLERİNE KPSS İLE ALIM ŞARTTIR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-6
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?