Son Dakika! Cumhurbaşkanlığına 15 Bin Sağlıkçı Alımı İçin Talep Gitti!

Sağlık Bakanlığı tarafından 2020 yılı alım planlaması dışında, acil talebiyle Cumhurbaşkanlığından 15 ila 20 bin kişilik sağlık personeli alımı için onay istendiği belirtiliyor.

Son Dakika! Cumhurbaşkanlığına 15 Bin Sağlıkçı Alımı İçin Talep Gitti!

Sabah saatlerinde Sağlık Bakanlığından Cumhurbaşkanlığına sağlık personeli alımı için onay verilmesi talebi yazısının gittiği haber kaynaklarımız tarafından belirtildi. Bakanlığın talebe onay alınması halinde personel alımı alt yapısını hazırlamak için 81 ilin il sağlık müdürlüklerine resmi yazı yazdığıda belirtildi. Yazıda yarın akşam mesai bitimine kadar Sağlık Müdürlüklerinin Bakanlığa geri bildirim yapılması talimatlandırıldı. 

TIKLAYIN

Gazeteci - Yazar, E. Bakanlık Basın Müşaviri M.Ali Ataman'da bu konuda attığı twitle "Sevgili Sağlıkçılar Korona ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığına 15 ila 20 bin yeni Sağlıkçı personel alınması için çalışma başlatıldığı ifade ediliyor... Detayları Bakan Fahtettin Koca yakın zamanda açıklayacağı ifade ediliyor..." dedi.saglikpersoneliHABER.NET olarak alımların Acil Tıp Teknisyeni, Hemşire, Paramedik ve diğer tekniker- teknisyen branşlarında olacağını düşünüyoruz. Alımla beraber Bakanlığın ana hedefinin hastane acilleri olduğu söylendi. 

Alım sayısının Cumhurbaşkanlığı Onay durumuna göre 15 ila 20 bin civarında olması öngörülüyor.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2020, 00:17

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 3 ay Önce

Böyle bir haberi ümitle bekliyoruz

Biyolog
Biyolog - 3 ay Önce

BİYOLOG alınmazsa bilim biter, Laborantlar sadece laboratuvar kuralları ve ekipmanları bilir. Başka hiçbir şey bilmez. Artık BİYOLOG bilim adamı alımı olsun bin iki bin!

alp
alp @Biyolog - 3 ay Önce

biyologmu.evet olsun ama bin iki bin ne yav.bize hasta bakacak insan lazım.biyolog hasta bakarmı sence

Acil Tıp Teknisyeni
Acil Tıp Teknisyeni - 3 ay Önce

2001 yılı acil Tıp Teknisyenliği mezunuyum. Yoğun bakım onkoloji acil servis ve poliklinik hizmetlerinde 17 yıl görev yaptım. Iki yıldır iş bulamıyorum. Lütfen sayın bakanım bizide alın artık canla başla göreve hazırım.

fatma
fatma - 3 ay Önce

biyolok alınmalı

anne
anne - 3 ay Önce

hemşire yardımcıları hemşire dersi aldı bunları hemşire olarak atama yapın lütfen.

Biyologa gerek yok paramaedik alin
Biyologa gerek yok paramaedik alin - 3 ay Önce

Aarkadasim bolume girerken de biyolog alimi yoktu. Hala yok. Bunu bilerek sectiniz o bolumu. Simdi burda biyolog alin diye aglamanin alemi yok. Isinize bakin

Nese
Nese - 3 ay Önce

2003 yilı acil tip teknisyeni mezunuyum.Özel hastanelerde ve huzurevinde calistim.Yaklasik 2 yildır issizim ve iş arıyorum.Lutfen sayin bakanim sesimizi duyun ve herkes görevine başlasin.Tesekkür ederim.

BİYOMEDİKAL TEKNİKERİ
BİYOMEDİKAL TEKNİKERİ - 3 ay Önce

BİYOMEDİKAL TEKNİKERLERİNE KPSS İLE ALIM ŞARTTIR


SIRADAKİ HABER