Sağlık Personeli Alırken Torpilin de Bir Sınırı Olmalı!

Üniversiteler, her ne kadar sözlü sınav yapmamadan KPSS puanı ile sağlık personeli alımı yapsalar da getirdikleri kişiye özel şartlarla, yine de kişiye özel personel alımı yapabiliyorlar.

Personel Alımı 10.12.2020, 10:15 10.12.2020, 10:24 Güler Sağlam
Sağlık Personeli Alırken Torpilin de Bir Sınırı Olmalı!

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Personeli Alım ilanı 9 Aralık 2020 tarihinde yayımlandı.

Bilindiği üzere üniversitelere sözleşmeli sağlık personeli alınırken, sözlü sınav yapılmamaktadır, sadece KPSS puan sıralaması esas alınmaktadır.

TIKLAYIN

Ancak, üniversiteler, denetleyen kurum olmadığı, YÖK ses çıkarmadığı için, kişinin tüm özel bilgilerini ilana yazarak kişiye özel ilan yayımlayabilmektedir.

İşte, 12 Aralık 2020 tarihinde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesince yayımlanan ilan da böyle bir ilandır. İlanda "3. basamak sağlık kurumlarında çalışmış olmak", "... servislerinde çalışmış olmak", "... servislerinde çalıştığını belgelendirmek" gibi şartlar yer almakta olup, bu şartlar belirli kişileri almak için ilana yazılmıştır.

Üniversitelerin, daha deneyimli personel almak bahanesiyle, kişiye özel ilan yayımlama süreçlerine müdahil olunması, ilandan mağdur olan kişilerin de ilanın iptali için ya dava açmaları ya da en azından idari başvuru yollarını tükettikten sonra, Rektörü Kamu Görevlileri Etik Kuruluna şikayet etmesi veyahut da Kamu Denetçiliği Kurumuna başvuru yaparak tavsiye kararı alması gerekmektedir.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Acilci 2 ay önce
Torpilde sınır olmamalı degil, torpil hic olmamali!
ali kaya 2 ay önce
atı alan üsküdarı geçti,mağdur kişi adliyelerde hak arasın dursun
Ankara 2 ay önce
Evet torpilinde bir sınırı olmalı. Ama Sendika Bakanlıktan 1 ay önce Red olmaz cevap gelen kişiyi 2. Kez Ankara Destek Başkan Yardımcısı olsun diye yazı yazdırıyor. O Yüzden torpilinde sınırı olmalı, Sendika kendi adamlarını yönetici yapmak için değil sendika üyelerinin toplu hak aramasına yönelmeli
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?