Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Alımına 35 Yaş Sınırı Koydu!

Sağlık Bakanlığının yayınladığı sürekli işçi alımı bugün yayınlandı ancak başvurmak isteyen adaylardan bir çoğunun karşısına 35 yaş engeli çıktı. Personel alımlarında birçok Bakanlık 35 yaş sınırı getirmezken sürekli işçi (temizlik,güvenlik vb.) alımında yaş sınırı getirmesi tepki çekti.

Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Alımına 35 Yaş Sınırı Koydu!

TIKLAYIN

Bilindiği üzere Danıştay sekizinci dairesi vermiş olduğu karar ile kamuya personel alımlarında istenen 35 yaş sınırını iptal etmişti. Danıştay’ın verdiği iptal kararının ardından Bakanlıklara (Emniyet Genel Müdürlüğü polis alımları vb. hariç) adaylar 35 yaş üstünde olsalarda başvurularını yapabiliyorlar. Diğer Bakanlıklarda durum böyle iken Sağlık Bakanlığının daimi işçi alımlarında 35 yaş sınırını koyması tepkileri dahada çok arttıracağa benziyor.

KPSS-A KADROLARINDA (MÜFETTİŞ, UZMAN VB.) 35 YAŞ SINIRI İSTENMEZKEN TEMİZLİK PERSONELİNDEN 35 YAŞ SINIRI İSTENDİ!

KPSS-A kadroları olarak bilinen (müfettiş, uzman ve denetmen yardımcılığı) gibi 657 sayılı Kanunun 36. maddesinin A/11 maddesine göre alınan kadrolarda bile 35 yaş üst sınırı istenmezken, en az ilköğretim mezunu olma şartı olan sürekli işçi alımında yaş sınırı getirilmesi manidar bulundu. İlanda Bakanlık "İlan tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (26 Mart 1985 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir)." diyerek sürekli işçi alımında KPSS-A kadrolarında aranan şartlardan daha sıkı yaş sınırı getirmiş oldu.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 00:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özcan Taş...n
Özcan Taş...n - 7 ay Önce

42 yaşında biri olarak Allah Belanızı versin biz ölelim.Corono bırak yaşlıların peşini 35 yaş üstü herkesi öldür de enazında garibandı işsizdi açlıktan öldü demesinler peşinizden...

Sağlıkçı işsiz
Sağlıkçı işsiz - 7 ay Önce

35 yaş şartı kalkmalı insan halklarına aykırı bir durum

Ali
Ali - 7 ay Önce

Yaş şartı insan halklarına aykırıdır kaldırmalısınız insanları mağdur etmeyiniz

İşsiz
İşsiz - 7 ay Önce

İşçi alımlarında 35 yaş şartı kaldırılmalı bizlerde çalışmak zorundayız yaş şartı koymak insanları dışlamak demektir

Sağlıkçılar madur
Sağlıkçılar madur - 7 ay Önce

35 şartının kaldırılmasını bekliyoruz Kadro alamayan sağlıkçılar yaş şartı nedeniyle başvuruda yapamıyor mağduruz

Sağlıkı işçi boş geziyo
Sağlıkı işçi boş geziyo - 7 ay Önce

35 yaş sınırı kaldırılmalı insan halklarına aykırı

Memur
Memur - 7 ay Önce

Saglik Bakanlığını anlamış değilim. Devlet Personel Başkanlığındanan Genel Müdür getirirler birşeyleri düzeltmesini beklersin bakarsın ki her şey aynı senin hiç mi hukukcun yok 72 yaşına kadar doktorluk yapsın diye kanun çıkarılıyor senin hiç mi haberin yok. A GURUBU kadrolara uzman ni aliyorsunda yaş şartı koyuyorsun Kpss alımında da koysana 50 yaşında biri hemsire olarak yerleşirse 60 yaşında biri hemsire olarak yerleşirse atacaksın bakanlığın amacı ne

kafanıza göre yaş koyun
kafanıza göre yaş koyun - 7 ay Önce

şartta emekli vs aylığı almıyor olmak yazmış.. tekrarda 35 yaş şartı.. siz kafayımı yediniz.. alay mı


SIRADAKİ HABER