PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı Son Durum

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan 85 BİN Yardımcı Sağlık Personeli alımında temizlik hizmetleri başta olmak üzere sürekli işçi alımı yapılacağı biliniyor.

Personel Alımı 31.08.2022, 15:18 31.08.2022, 15:37 Cansu Polat
Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı Son Durum

Sağlık Bakanlığı’na tahsis edilen 85 binlik personel kadrosunda Temizlik Hizmetleri başta olmak üzere Koruma ve Güvenlik Hizmetleri, Bakım ve Onarım Hizmetleri, Şoförlük ve Klinik Destek Elemanı olarak görevlendirilmek üzere sürekli işçi alımı yapılacak.

Sürekli işçi alımında alımı ilanının öncelikle Resmi Gazete’de yayımlanması, ardından Bakanlık tarafından duyurulması bekleniyor.

Sağlık Bakanlığında sürekli işçi olarak görev yapmak isteyen adaylar Türkiye İş Kurumu Internet Şubesi üzerinden başvuru yapabilecekler. Alımlar da mülakat olmayacağı, kura usulü alım yapılacağı öğrenildi.

Sürekli İşçi Alımı Son Durum Nedir?

Sürekli işçi alımında İl Sağlık Müdürlüklerine Sağlık Bakanlığı tarafından talepleri soruldu. Sürekli işçi taleplerini Personel İşleri Başkanlıkları tarafından Sağlık Müdürlükleri Bakanlığa bildirdi.

Bakanlığın Sürekli İşçi Alımı Hakkında Yayınladığı Talimat:

''İl Müdürlerimizin Dikkatine; Bakanlığımız 2022 yılı personel alımı için açıktan 45/A maddesine göre alınacak sözleşmeli personel ve sürekli işçi taleplerinizin sosyalleştirme bölgesi olarak en geç 29.08.2022 günü saat 17:00 ‘a kadar girilmesi gerekmektedir. ( ÇKYS “Atama Ana Menüsü-İşlemler-Toplu Atama İşlemleri-Personel Planlama ve Talep Formu” ) Talep Girişi Yapılacak Toplu İşlem Adı = 2022 KPSS 4B VE SÜREKLİ İŞÇİ TALEP (TOPLU İŞLEM NO: 417)''

Müracaat tarihi, yeni gelişmeler ve konuya ilişkin tüm detaylar saglikpersoneliHABER.NET’de duyurulmaya devam edecek.

Yorumlar (2)
Eski Taşeron 1 ay önce
Daha önce taşeron işçi olarak görev yaparken, eşimin tayini nedeniyle işten ayrılmak zorunda kaldım. Sonrasında taşerona kadro verilince haliyle o hakkımızı kullanamadık. Onca yıl sağlıkta çalışmış ve sigortam varken, yaş sınırı nedeniyle tekrar iş başvurusu yapamıyorum. Bu mağduriyetimizi bu alımda gidermek için, yaş sınırı (belki şartlı olarak) kaldırılması/sınırlandırılması hükümetimizden, bakanlığımızdan beklentimizdir.
Bülent 1 ay önce
Bir ay geriden takip edilmemeli hak kaybı olmamalı ayrıca bu sitem maaş göre verilmeli
Herkes maaşı oranında yararlanmali bu sistemden
Birine 10kati birine o.5 katı adaletsiz
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?