Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı 12 Bin Kişi Alacak mı? | 10 Bin Kişi Alacak!

Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımı 2021 için düğmeye bastı. Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı haberleri Başlığı ile daha önceki alımlarda da sürekli işçi adaylarını bilgilendirmiştik. Buna göre Sağlık Bakanlığı personel alımı kapsamında sürekli işçi alımı için 10 sayısında karar kılındığı öğrenildi. Sağlık Bakanı Koca’nın sayıyı 15 bine yükseltmek için büyük uğraş verdiği ancak Cumhurbaşkanlığının 10 bin rakamını onayladığı öğrenildi. Sağlık Bakanlığı Personel Alımı haberleri, güncel son dakika gelişmeleri ve bugün yer alan son durum bilgileri için haber detayımıza bakınız.

Personel Alımı 24.11.2021, 13:57 24.11.2021, 13:57 Zeynep Elmalı
Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı 12 Bin Kişi Alacak mı? | 10 Bin Kişi Alacak!

Sağlık Bakanlığı 2021 yılının son ayına girdiğimiz bugünlerde alım sayılarındaki belirsizlik ortadan kalktı. TRT Cumhurbaşkanlığı Muhabirinin verdiği bilgiye göre; 40 bin sağlık personeli alımının 10 bininin süreli işçi olacağı öğrenildi. Kamu personel alımı bekleyenlerin en çok tercih ettiği Bakanlıkalrdan olan Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımı ile ilgili 2021'in son çeyreğinde hareketli bir hafta yaşanıyor. En çok merak edilen sürekli işçi alımı konusunda Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı 2021'de 10 bin kişilik alım yapılacağı netleşti. Bu konuda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sayıyı 15 bin çıkartarak toplamda 15 bin sürekli işçi alımı için Maliye Bakanlığı ile görüşmesi olumsuz sonuçlandı..

Çalışmaları devam eden ve 24 Kasım 2021 günü mesai bitimine kadar birimleri de belli olacak sürekli işçi alımı BAŞLIYOR...

Farklı sitelerde 12 bin alım yapılacağı söylensede, yine en doğru bilgi saglikpersoneliHABER.NET tarafından verilmeye devam ediyor.

21 Eylül 2021 tarihli "Sağlık Bakanlığı 31 Bin Personel Alımı! Son Gelişmeler" başlıklı haberimizle Sağlık Bakanlığına 12 bin işçi alınacağını duyurmuştuk. Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin KOCA'nın 12 binlik alım rakamını 15 bine yükseltmek için bizzat Maliye Bakanlığı ile temasta olduğunu da iletmiştik. O haberimiz için tıklayın. Ancak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sayıyı 15 bin çıkartarak toplamda 15 bin sürekli işçi alımı için Maliye Bakanlığı ile görüşmesi olumsuz sonuçlandı..

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI 2021'DE OLACAK MI?

Sağlık Bakanlığı her yıl belirli oranda KPSS şartsız sürekli işçi personel alımı yaptığı biliniyor.  Sağlık Bakanlığı işçi alımlarının Bakan Koca'nın açıklaması ile 2021'de de süreceği belirtildi. 

Alımlar genellikle yılda en az 1-2 kez yapılmakla beraber dünyayı kasıp kavuran pandeminin seyrine göre 2021'de sürekli işçi alımının yapılacağı öğrenildi. Önümüzdeki haftalarda alım sayısının açıklanacağını duyuran Bakan Koca, dün yapılan kabine toplantısının ardından basın mensuplarının konuyla ilgili sorusuna, sınıflandırmalar yapıldı. Önümüzdeki günlerde alım açıklanacak dedi. 

ŞEHİR HASTANELERİ AÇILIYOR: ALIM UMUDU DEVAM EDİYOR!

Sağlık Bakanlığı işçi alımı için yılın ilk 6 ayında HERHANGİ BİR DUYURU yapılmamıştı. Bu da bir çok adayın Bakanlıktan umudunu kesmesine sebep olmuştu. Sürekli işçi alımı ataması için duyuru yapılmaması nedeniyle başta temizlik ve güvenlik için bekleyenler olmak üzere Sağlık Bakanlığı işçi alımı için haber bekleyenler umudunu yitirmeye başlamıştı.

Fakat geçtiğimiz hafta içerisinde Bakanlık kaynaklı edinilen bilgilere göre özellikle pandeminin devam etmesi, yeni şehir hastanelerinin açılacak olması nedeniyle Sağlık Bakanlığı işçi alımı için düğmeye bastığı belirtildi.

HANGİ UNVANLARDA ALIM OLACAK!

10 bin kişilik alımın branş bazlı dağılımı henüz belli olmamakla beraber aşağıdaki bölümlerden alım yapılması bekleniyor

* Temizlik Görevlisi

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

* Güvenlik Görevlisi (Silahsız)

* Klinik Destek Elemanı (Hastane)

* Aşçı

*  Şoför ( Ambulans ) 

* Şoför ( yolcu taşıma) 

* Elektirikçi

* Tesisatçı

* Veri Giriş Personeli

* Biyomedikal Destek Personeli

* Vb

Özetle, Sağlık Bakanlığı işçi alımı 2021 için hareketli haftalar önümüzde.. İleriki günlerde daha çok gelişme yaşanacağı kuşkusuz. Yeni gelişmeler oldukça sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden duyurusunu yapacağız.

 # Personel Sağlık'ın Whatsapp Grubuna abone olmak için tıklayın 

ALIMLARI YAKINDAN TAKİP ETMEK İÇİN-TIKLA-TAKİP  ET-KAÇIRMA

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
.......... 2 ay önce
SEÇİMLER YAKLAŞIYOR,İŞÇİ ALINMASI MANTIKLI OLACAKTIR.
sağ..mem 2 ay önce
sana sorsun lar. neza man ne yapcak lar..
Asç 6 gün önce
İşçilere sürekli laf atanlar vardı ha onlar başvursun işte hemşireden çok alıyorlar filan diyenler vardı işkurdan başvurun sizde işçi olun
7
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?