Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı 12 Bin Kişi Alacak mı? | 2021

Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımı 2021 için düğmeye bastı. Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı haberleri Başlığı ile daha önceki alımlarda da sürekli işçi adaylarını bilgilendirmiştik. Buna göre Sağlık Bakanlığı personel alımı kapsamında sürekli işçi alımı için 12 bin kişilik sayı üzerinde çalıştığı öğrenildi. Sağlık Bakanı Koca’nın henüz son olurunu vermediği sürekli işçi alımı için Maliye ile görüşmesi bekleniyor. Sağlık Bakanlığı Personel Alımı haberleri, güncel son dakika gelişmeleri ve bugün yer alan son durum bilgileri için haber detayımıza bakınız.

Personel Alımı 23.09.2021, 18:54 24.09.2021, 09:03 Zeynep Elmalı
Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı 12 Bin Kişi Alacak mı? | 2021

Sağlık Bakanlığı son çeyreğine girdiğimiz 2021 yılı içerisinde yaptığı alım sayılarındaki azlık sebebiyle eleştiri okalrının hedefinde olsa da geçtiğimiz yıl çok sayıda KPSS'li personel alımı veya KPSS'siz kamu işçisi alımı yapmıştı. Kamu personel alımı bekleyenlerin en çok tercih ettiği Bakanlıkalrdan olan Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımı ile ilgili 2021'in son çeyreğinde hareketli bir hafta yaşanıyor. En çok merak edilen sürekli işçi alımı konusunda Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı 2021'de 12 bin kişilik alım yapacağı kulislere düştü. Bu konuda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sayıyı 15 bin çıkartarak toplamda 15 bin sürekli işçi alımı için Maliye Bakanlığı ile görüşmesi bekleniyor.

21 Eylül 2021 tarihli "Sağlık Bakanlığı 31 Bin Personel Alımı! Son Gelişmeler" başlıklı haberimizle Sağlık Bakanlığına 12 bin işçi alınacağını duyurmuştuk. Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin KOCA'nın 12 binlik alım rakamını 15 bine yükseltmek için bizzat Maliye Bakanlığı ile temasta olduğunu da iletmiştik. O haberimiz için tıklayın

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI 2021'DE OLACAK MI?

Sağlık Bakanlığı her yıl belirli oranda KPSS şartsız sürekli işçi personel alımı yaptığı biliniyor.  Sağlık Bakanlığı işçi alımlarının Bakan Koca'nın açıklaması ile 2021'de de süreceği belirtildi. 

Alımlar genellikle yılda en az 1-2 kez yapılmakla beraber dünyayı kasıp kavuran pandeminin seyrine göre 2021'de sürekli işçi alımının yapılacağı öğrenildi. Önümüzdeki haftalarda alım sayısının daha da netleşeceği ileri sürülürken, şimdilik 12 bin rakamının kesin olduğuna dair güçlü kulis bilgilerine sahibiz.

ŞEHİR HASTANELERİ AÇILIYOR: ALIM UMUDU DEVAM EDİYOR!

Sağlık Bakanlığı işçi alımı için yılın ilk 6 ayında HERHANGİ BİR DUYURU yapılmamıştı. Bu da bir çok adayın Bakanlıktan umudunu kesmesine sebep olmuştu. Sürekli işçi alımı ataması için duyuru yapılmaması nedeniyle başta temizlik ve güvenlik için bekleyenler olmak üzere Sağlık Bakanlığı işçi alımı için haber bekleyenler umudunu yitirmeye başlamıştı.

Fakat geçtiğimiz hafta içerisinde Bakanlık kaynaklı edinilen bilgilere göre özellikle pandeminin devam etmesi, yeni şehir hastanelerinin açılacak olması nedeniyle Sağlık Bakanlığı işçi alımı için düğmeye bastığı belirtildi.

Alımların bugüne kadar netleşmemesinin sebebi olarak kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgilere göre Sağlık Bakanlığı'nın vaka sayılarının istenilen rakamlara bir türlü düşmemesinden ötürü tüm konsantrasyonunu pandemi ve aşı programına yöneltmesini işaret etti. Bu konuda son gelen bilgilere göre ise Bakanlığın sürekli işçi alımı kapsamında İŞKUR üzerinden alım sürecini başlatarak 12 bin kişilik alım yapacağı, bu rakamın içerisinde temizlik görevlisi ile güvenlik görevlisi personellerinin olacağı konuşuluyor.

Diğer taraftan Gazeteci Murat polat'ında geçtiğimz günlerde Bakanlığın üst düzey görevlisi kaynağına dayandırarak verdiği haberde, Bakanlığın büyük bir personel alımı için yoğun hazırlık içerisinde olduğunu kaydetti. Polat, paylaşımında alımların 2021 yılı bitmeden gerçekeleşeceği bilgisini de paylaştı.

Özetle, Sağlık Bakanlığı işçi alımı 2021 için hareketli haftalar önümüzde.. İleriki günlerde daha çok gelişme yaşanacağı kuşkusuz. Yeni gelişmeler oldukça sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden duyurusunu yapacağız.

 # Personel Sağlık'ın Whatsapp Grubuna abone olmak için tıklayın 

ALIMLARI YAKINDAN TAKİP ETMEK İÇİN-TIKLA-TAKİP  ET-KAÇIRMA

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
.......... 1 ay önce
SEÇİMLER YAKLAŞIYOR,İŞÇİ ALINMASI MANTIKLI OLACAKTIR.
sağ..mem 3 hafta önce
sana sorsun lar. neza man ne yapcak lar..
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?