Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımında İlk Kez Sorunun Çözümüne Yönelik Yazı Yayınladı!

Sağlık Bakanlığı, bir önceki alımla beraber 2020/4 alımında da sözleşmeli sağlık personeli alımında üniversite hastanelerinde görev yapanların Sağlık Bakanlığına tercih vererek yerleşmeleri sebebiyle yaşanan sorunların çözümü için yükseköğretim kurumlarından bilgi talep etti.

Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımında İlk Kez Sorunun Çözümüne Yönelik Yazı Yayınladı!

Sağlık Bakanlığı, sözleşmeli sağlık personeli alımına üniversite hastanelerinde görev yapanların yerleşmeleri sebebiyle yaşanan sorunların çözümü için yükseköğretim kurumlarından bilgi talep etti.

Bilindiği üzere, 14-20 Şubat 2020 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS 2020/4 Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanarak yerleştirme sonuçları 02 Mart 2020 tarihinde ilan edilmiştir.

TIKLAYIN

Sözleşmeli personel çalıştırılmasına dair esasların ek 1 inci maddesinde, bir kamu kurumunda çalışmakta olan 4/B'li sözleşmeli personelin, yeni bir kadroya atanmaya hak kazanmasını gerekçe göstererek sözleşmesini fesih etmesi halinde, 1 yıl boyunca yeniden 4/B'li sözleşmeli personel olarak çalışamayacağının açık olarak yazdığı, bu kuralın üniversite hastanelerinde 4/B'li sözleşmeli personel olarak çalışanları da kapsadığı, bu kuraldan sadece unvan değişikliği niteliğindeki yeni atamalar istisna olduğunu, bu kapsamda üniversite hastanesinde 4/B'li hemşire olarak çalışan bir kişinin, KPSS tercihlerinde hemşire kadrolarını tercih etmemesi gerektiği, tercih edip yerleşen adayların atamasının Sağlık Bakanlığınca iptal edileceği biliniyordu.

Bu kapsamda, Sağlık Bakanlığı ilk defa yerleşen adayların durumları ile ilgili atama işlemlerine esas olmak üzere yükseköğretim kurumlarından bilgi talep etmiştir.

İŞTE YÖK YAZISI:

Kaynak: Memurlar.Net

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2020, 14:34

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER