PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yönetimi Branşında İlk Defa Alım Yapacak

85 Bin sağlık personeli alımına yönelik kontenjanların il bazlı belli olmasının ardından Bakanlığın Sağlık Yönetimi bölümünden ilk defa alım yapacağı öğrenildi.

Personel Alımı 25.10.2022, 20:01 25.10.2022, 20:13 Cansu Polat
Sağlık Bakanlığı Sağlık Yönetimi Branşında İlk Defa Alım Yapacak

Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ilin Sağlık Müdürlüklerine gönderilen listelerde Sağlık İdarecisi/Sağlık Yönetimi unvanı da yer aldı.

26 Ekim 2022 günü (yarın) öğlen saatine kadar 81 İl Sağlık Müdürlüğünden atama yapılacak birimlerin adlarını sisteme girmeleri istendi.

ÇKYS üzerinden yapılacak talep toplanması sonucu hangi sağlık müdürlüğüne hangi branşta ve kaç personel alınacağına dair işlemler netleşecek.

85.000 sağlık personeli alımını ait illerin kontenjanlarının belli olduğu haberini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Diğer taraftan Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan 85 Bin sağlık personeli alımında Muğla iline 661 sözleşmeli sağlık personeli atanacağını paylaştı.

Ak Parti Muğla milletvekili Yelda Erol Gökcan açıklamasında “Sağlık Bakanlığımız 2022 yılı için 45/A maddesine göre Muğla'mıza 661 sözleşmeli Tıbbi Sekreter, Sağlık Teknikeri, Hemşire, Ebe, Diyetisyen, Çocuk Gelişimci, Dil ve Konuşma Terapisti ile Fizyoterapist atayacak.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergün ise 85 Bin sağlık personeli alımında Niğde iline 240 sağlık personeli kadrosunun açıldığını duyurdu.

Yorumlar (11)
Sağlıkta yöneticilik ?? 1 ay önce
Sözleşmeli sağlık yönetimi modeli bırakılsın, bir sürü sağlık idaresi sağlık yönetimi lisans mezunları var, bunlar direk müdür yrd. Şef, şube Müd. Vs kadrolarına alınmalı...Başhekimlik sağlık müdürlüğü vs. Bakanlık onayı ile gönüllü olan çalışsın...millet birbiriyle değil işiyle uğraşır böylece..
SAĞLIKÇI 3 hafta önce
BEN CE DE TORPİLLE LİYAKATSIZ SÖZLEŞME İLE MÜDÜR VE MÜDÜR YARDIMCISI OLUNMAMALI. BU İŞİN OKULU BİTİRMİŞ KİŞİLERE HAK VERİLMELİ.
uygun 1 ay önce
kliniklerde çalışmamış biri nasıl yöneticilik yapabilir. sağlıkta yönetici olmak için teorik bilgi yetmez. sahayı bilmek uygulamayı bilmek lazım.
44 1 ay önce
İlk defa alım alım yapılmıyor, esasında ilk alım Sağlık İdaresi/Sağlık Yönetimi mezunu olmak şartı ile VHKİ olarak 2010 yılında yapılmıştı, şimdide aynı şartlar ile Büro Memuru olarak alıma çıkıyorlar. Oysaki 657 DMK da Sağlık İdaresi/ Sağlık Yönetimi mezunları Sağlık Hizmetleri Sınıfında yer alır deniyor ama ne hikmetse bizleri VHKİ, Büro Memuru gibi ünvanlarla atayarak Genel İdari Hizmetler Sınıfına Mahkum edip düz memurluk yaptırıyorlar.
Taşralı 1 ay önce
Git a grubu sınavı kazan kariyerlik meslek memuru ol. Elini tutan mi var. B gurubundan direkt yönetici olarak atanma uyanıklığıni mi bekliyorsun ??
Sağlıkçı 1 ay önce
Niğde milletvekilinin paylaşımına göre bu sefer sağlık alanından yapılacak alım. Yaklaşıyor yaklaşmakta olan. Muhtemelen resmi gazetede kadro cetveline eklenecek sağlık idarecisi. Sözleşmeli yönetici atama kriterleri değişir. Bu kişiler belli yıl sonra sağlık idarecisi olacaklar.
Sağlık Yönetimi 1 ay önce
Bakalım ünvan bazında Sağlık yönetimine kadro olarak ne verilecek? Çok merak ediyorum. Çok kere söyledik bu bölümü tanıyın tanıyın tanıyın... 87 KPSS puanıyla Bil. İşletmeni görevimi yerine Sağlık yönetimi alanındaki unvanımi yapmak varken...
Uzman Biyolog 1 ay önce
Hükumet bir daha seçilemeyecek kaygısı ile sözleşmeli yöneticiliği bırakıp eski yöntem olan kalıcı yöneticiliği getirecek. Gider ayak kendi kadrolarını dolduracak ve bunlar emekli olana kadar müdür vs olarak kalacak. De artık gelecek olan hükümetlerin vay haline
mehmet 1 ay önce
alımlar başladımı şuan başvuru yapabilir miyiz buraya?
sağlık idaresi 1 ay önce
hastanede çalışanların çoğu sağlık yönetimi lisans tamamlama mezunu, üzerine hastanelerde yüksek lisans ve doktora sağlık yönetimi mezunu insanlarda var, bu çalışanlar ne olacak acaba!!!
Saglik yonetimi 20 saat önce
Neyin kiskançlığı bu yorumlara bakıyorumda yöneticilik nasıl yapacaklarmış kimsenin yöneticilik falan istediği yok ortada bir bölüm var istihdam istiyorlar gençler senelerdir idari kadrolara atananları görmediniz sanki branşlaşma yok hastaneyede iktisat mezunları atanmasın bir zahmet bu ne çekemezlik yettiniz be..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın